Legia Warszawa zdobyła PGE Arenę. Fatalny błąd Maricia

Legia Warszawa zrehabilitowała się za ostatnią porażkę z Lechem Poznań, wygrywając na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:1. Gola strzelił między innymi Nemanja Nikolić. Dzięki tej wygranej "Wojskowi" awansowali na 2. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

PGE Arena Gdańsk to jeden z najmniej przyjaznych stadionów dla legionistów. To tutaj dwukrotnie pogrzebali swoje szanse na mistrzostwo Polski w 2012 i 2015 roku.- Traciliśmy w Gdańsku zbyt wiele ważnych punktów. Na każdego z nas działa to jednak pozytywnie i chcemy się za to zrewanżować – mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego Michał Kucharczyk.

Piast Gliwice znów zwycięski! Dwa gole Barisicia

Obie drużyny grały już w tym sezonie w 1/8 finału Pucharu Polski. "Wojskowi" wygrali wówczas 4:1. - Już wiemy jak wygrać z tym zespołem, bo pokonaliśmy go w tym sezonie. Jednak ten mecz będzie inny, bo wówczas graliśmy przed własną publiczności – zauważył Kucharczyk.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 31. minucie ładną akcję w trójkącie Tomasz Jodłowiec – Guilherme – Nemanja Nikolić sfinalizował Brazylijczyk. Mecz nabrał jeszcze większych rumieńców w drugiej połowie. W 50. minucie fatalny błąd popełnił Marko Marić, który nie opanował piłki po podaniu Gersona, co skrzętnie wykorzystał Nikolić. Chwilę później kontaktowego gola strzelili gospodarze. Piłkę do siatki skierował Aleksandar Kovacević. Ich nadzieje na korzystny wynik runęły kilka minut później! Ondrej Duda podał do Jodłowca, który płaskim strzałem nie dał szans Mariciowi.

Tego dnia pobito rekord frekwencji w Gdańsku w tym sezonie. Na trybunach zasiadło 19 285 kibiców. To oznacza, że sprzedano więcej biletów niż na najchętniej odwiedzany mecz w rundzie.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Bramki: Kovačević 54 - Guilherme 31, Nikolić 50, Jodłowiec 58

Lechia: Marko Marić - Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Gérson, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Peszko, Ariel Borysiuk (80. Sebastian Mila), Aleksandar Kovačević, Maciej Makuszewski, Michał Mak (72. Miloš Krasić) - Grzegorz Kuświk (87. Bruno Nazário)

Legia: Dušan Kuciak - Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski - Guilherme (81. Bartosz Bereszyński), Tomasz Jodłowiec, Michał Pazdan, Ondrej Duda (70. Stojan Vranješ), Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolić (78. Marek Saganowski)

Żółte kartki: Borysiuk, Peszko, Kuświk, Mila - Duda, Pazdan, Brzyski, Saganowski