Najlepsza akcja pierwszej kolejki PlusLigi?

Spotkanie pierwszej kolejki PlusLigi MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 2:3 przyniosło dużo emocji, a kibice byli świadkami kilku naprawdę efektownych akcji. Warto zobaczyć choćby tę wybraną przez nas. Wręcz akrobatyczne popisy w obronie, bloki, kiwki, a wreszcie skuteczny atak Macieja Muzaja.

Sytuacja miała miejsce przy stanie 4:3 w piątym secie  emocjonującego spotkania MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel. Kibice zgromadzeni w Hali Sportowej MOSiR - Sosnowiec zobaczyli wówczas niezwykle efektowną wymianę obu ekip. Jason De Rocco wyjął nogą praktycznie już straconą, lecącą za bandy piłkę, a Maciej Muzaj efektownym atakiem zakończył akcję.

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel wygrał wojnę nerwów w Sosnowcu

To jest być może akcja kolejki - podsumował tę wymianę komentujący mecz na antenie Polsatu Sport Jerzy Mielewski. Ten punkt okazał się istotny w ostatecznym rozrachunku, bo piąty set zakończył się rywalizacją na przewagi, którą wygrali jastrzębianie. Maciej Muzaj - siatkarz, który zakończył tę wymianę, został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Efektowna akcja w załączonym materiale wideo.