Orlen Liga: Chemik gromi Impel w hicie kolejki

Hit czwartej kolejki Orlen Ligi okazał się wyjątkowo jednostronnym widowiskiem. Siatkarki Chemika Police ograły w Szczecinie Impel Wrocław 3:0, jedynie w trzeciej partii trafiając na zdecydowany opór rywalek.

To była konfrontacja dwóch niepokonanych w trzech pierwszych kolejkach ekip. Zarówno policzanki, jak i wrocławianki miały taki sam bilans setów 9:1, choć wydawało się, że ekipy pokonane mistrzynie Polski (Pałac Bydgoszcz, PGE Atom Trefl Sopot, Polski Cukier Muszyniankę Muszyna) to trudniejsi rywale od tych, których w pokonanym polu pozostawiły siatkarki Impelu (KSZO Ostrowiec, PTPS Piła, Developres SkyRes Rzeszów).

El. siatkarskich ME: Węgierki i Finki rywalkami Polek

W premierowej odsłonie, po skutecznym ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty wrocławianki miały dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie. Kluczowe były akcje po przerwie: gospodynie wygrały cztery akcje z rzędu i wyszły na prowadzenie 10:9, które powiększały w dalszej części seta. Skuteczny blok dał trzy punkty zaliczki na drugiej przerwie. Końcówka pewnie wygrana przez mistrzynie Polski: as serwisowy Anny Werblińskiej (23:16) i dwie skuteczne ataki Heleny Havelkovej zakończyły tę partię.

Drugi set to ponownie pewne zwycięstwo gospodyń. Dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie przyniósł atak Heleny Havelkovej, później policzanki kontynuowały serię wygranych akcji (11:6). W środkowej części seta siatkarki Impelu sprawiały wrażenie zagubionych, a kapitalnie grające zawodniczki Chemika powiększały przewagę (20:11). Przy takiej zaliczce końcówka seta znów była jedynie formalnością...

Trzecia partia była już bardziej wyrównana. Pierwsza przerwa to przewaga Chemika 8:6, ale wrocławianki szybko odrobiły straty (9:9), a w następnej akcji wyszły na prowadzenie dzięki dobrej grze blokiem. Skuteczna gra Agnieszki Bednarek-Kaszy i Heleny Havelkovej znów odwróciła sytuację i na drugiej przerwie przewagę odzyskały gospodynie. Drużyna z Wrocławia nie rezygnowała, co zaowocowało emocjonującą końcówką. Skuteczny atak Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty wyrównał stan seta (23:23), a w kolejnej akcji ta sama zawodniczka dała swej drużynie piłkę setową. Partia zakończyła się rywalizacją na przewagi, w której dwa ataki Heleny Havelkovej z lewego skrzydła przesądziły o sukcesie Chemika. MVP: Joanna Wołosz (rozgrywająca, Chemik Police).

Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:18, 25:16, 26:24)

Chemik: Agnieszka Bednarek-Kasza, Helena Havelkova, Magelaynne Montano, Stefana Veljkovic, Anna Werblińska, Joanna Wołosz - Mariola Zenik (libero) - Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska.
Impel: Karolina Costagrande, Kristin Hildebrand, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, Milena Radecka, Katrzyna Skowrońska-Dolata - Lenka Durr (libero) - Magdalena Gryka, Joanna Kaczor, Andrea Kossanyiova, Karolina Piśla, Aleksandra Sikorska.

Wyniki pozostałych meczów 4. kolejki:

PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:13, 25:17, 25:20)

PGE Atom Trefl: Maret Balkestein-Grothues, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Danica Radenkovic, Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Zuzanna Efimienko, Anna Miros.
Polski Cukier Muszynianka: Anna Grejman, Adela Helic, Natalia Kurnikowska, Julia Milovits, Sylwia Pelc, Maja Savic - Aleksandra Krzos (libero) - Kinga Hatala, Natalia Skrzypkowska, Karolina Szczygieł, Izabela Śliwa (libero).

Developres SkyRes Rzeszów - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (22:25, 23:25, 25:19, 25:27)

Developres SkyRes: Ana Otasevic, Joanna Kapturska, Magdalena Hawryła, Paulina Głaz, Weseła Bonczewa, Agata Skiba - Lucyna Borek (libero) - Adrianna Budzoń, Magda Jagodzińska, Nikolina Jelic, Dominika Nowakowska, Katarzyna Warzocha
Tauron MKS: Karolina Różycka, Eleonora Dziękiewicz, Rebecca Perry, Micha Hancock, Kamila Ganszczyk, Deja McClendon, - Krystyna Strasz (libero) - Rebbeca Pavan, Natalia Piekarczyk, Katarzyna Urban.

PTPS Piła  - SK bank Legionovia 3:1 (25:18, 30:28, 22:25, 25:13)

PTPS: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Małgorzata Skorupa, Joanna Sobczak, Dorota Wilk - Wolha Pauliukouskaja (libero).
SK bank Legionovia: Iga Chojnacka, Natalia Gajewska, Daria Paszek, Katarzyna Połeć, Malwina Smarzek, Aleksandra Wójcik - Katarzyna Wysocka (libero) - Monika Bociek, Klaudia Grzelak, Joanna Pacak, Emilia Szubert, Karolina Szymańska.

KSZO Ostrowiec - Budowlani Łódź 0:3 (19:25, 23:25, 20:25)

KSZO: Karolina Bednarek, Roksana Brzóska, Julia Piotrowska, Ewelina Polak, Sandra Szczygioł, Dorota Ściurka - Anna Korabiec (libero) - Angelika Bulbak, Kinga Dybek, Beata Mielczarek, Zuzanna Pieczka, Paulina Szpak
Budowlani: Heike Beier, Ewelina Brzezińska, Daiana Muresan, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Pavla Vincourova - Dorota Medyńska (libero) - Martyna Grajber, Ewelina Tobiasz, Julia Twardowska.

Pałac Bydgoszcz - Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)

KS Pałac: Małgorzata Śmieszek, Natalia Krawulska, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Paulina Bałdyga, Joanna Kuligowska - Pola Nowakowska (libero) - Marlena Pleśnierowicz, Weronika Fojucik.
BKS Aluprof: Kornelia Moskwa, Natalia Bamber-Laskowska, Helena Horka, Małgorzata Lis, Yael Castiglione, Emilia Mucha - Mariola Wojtowicz (libero) - Natalia Strózik, Koleta Łyszkiewicz, Aleksandra Pasznik, Aleksandra Trojan.