Sada Cruzeiro wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata 2015

W finale Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy brazylijska Sada Cruzeiro pokonała rosyjski Zenit Kazań 3:1. W ekipie triumfatorów siatkarskiej Ligi Mistrzów wystąpił przymierzany do reprezentacji Polski kubański przyjmujący Wilfredo León.

Finał był konfrontacją dwóch wyrównanych ekip, co znalazło odzwierciedlenie na parkiecie. W końcówce pierwszej odsłony Rosjanie zdołali odskoczyć na dwa oczka (16:18), a mimo to gospodarze odrobili dystans i pewnie wygrali seta. Drugi set od początku do końca pod kontrolą siatkarzy Zenita. Trzeci przyniósł najwięcej emocji, zakończyła ją rywalizacja na przewagi, w której ekipa z Brazylii triumfowała 27:25. W czwartej odsłonie gra siatkarzy Sada Cruzeiro rozkręciła się po pierwszej przerwie i  zakończyła się eksplozją radości przy wyniku 25:21.

Najlepsza akcja pierwszej kolejki PlusLigi?

Klub Sada Cruzeiro Vôlei triumfował po raz drugi w tej imprezie. Pierwszy sukces siatkarzy z Brazylii miał miejsce w 2013 roku; przed rokiem - również w Betim najlepsi byli siatkarze rosyjskiego Biełogorie Biełgorod.

Sada Cruzeiro - Zenit Kazań 3:1 (25:20, 21:25, 27:25, 25:21)

W meczu o brązowy medal argentyński UPCN Voley Club pokonał po tie-breaku irański Paykan Teheran.