TBL: Cenna wygrana Rosy Radom w Zgorzelcu

Rosa Radom pokonała na wyjeździe PGE Turów Zgorzelec 92:78. w sobotnim hicie Tauron Basket Ligi Pierwsze skrzypce w ekipie Wojciecha Kamińskiego grał C.J. Harris, który zdobył 21 punktów.

Na przestrzeni trzech ostatnich sezonów PGE Turów Zgorzelec i Rosa Radom grały ze sobą jedenastokrotnie. Radomianie wygrali zaledwie dwa razy. W sobotę poprawili ten bilans.

NBA: Drugie zwycięstwo Wizards. Solidny Gortat

Zdecydowanie lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy głównie dzięki akcjom Filipa Dylewicza i trafieniu Damontre Harrisa wygrywali 8:2. Goście starali się gonić wynik – po rzutach C.J. Harrisa oraz Łukasza Bonarka zbliżyli się na dwa punkty. Późniejsze dwie akcje Daniela Szymkiewicza dały nawet remis, ale tylko na chwilę. Po trójce Camerona Tatuma PGE Turów prowadził po pierwszej kwarcie 25:19. Zaraz na początku drugiej części meczu dzięki akcji 2+1 Harrisa Rosa ponownie doprowadziła do remisu. Mecz się zdecydowanie wyrównał. W końcówce pierwszej połowy skuteczni byli jednak Torey Thomas i ponownie Harris. To po rzucie tego drugiego zespół trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywał 46:39.

W trzeciej kwarcie PGE Turów parokrotnie zbliżał się na pięć punktów, ale na takie sytuacje bardzo szybko odpowiadali albo Harris, albo Zajcew lub Szymkiewicz. Rosa kontrolowała przebieg gry i po rzucie Damiana Jeszke prowadziła po 30 minutach 66:58. W ostatniej części gry zgorzelczanie dzięki trafieniu Tatuma zmniejszyli straty do sześciu punktów, ale w kolejnych akcjach znowu skuteczni byli Jeszke i Zajcew, co pozwalało ekipie z Radomia na utrzymywanie przewagi. Wicemistrzowie Polski nie potrafili już zagrozić rywalom i dlatego Rosa odniosła pewne zwycięstwo – 92:78.

PGE Turów Zgorzelec – Rosa Radom 78:92 (25:19,14:27,19:20,20:26)

Turów: Karolak 16, Tatum 12, Dylewicz 10, Krestinin 10, Novak 8, Dillon 7, D. Harris 7, Prostak 6, Kostrzewski 2, Niedźwiedzki 0

Rosa: C.J. Harris 21, Thomas 16, Zajcew 14, Jeszke 12, Hajrić 10, Szymkiewicz 9, Witka 5, Bonarek 5, Schenk 0, Adams 0