Team EnVyUs zwycięzcą DreamHack Cluj-Napoca!

Gracze Team EnVyUs pokonali w wielkim finale turnieju ekipę Natus Vincere! Francuska formacja sięgnęła po zwycięstwo zarówno na mapie de_train jak i de_cobblestone, zgarniając tym samym mistrzowski tytuł jak i nagrodę pieniężną w wysokości 100,000 dolarów!

Francuzi swój marsz po zwycięstwo w siódmym turnieju rangi major w historii Counter-Strike: Global Offensive, rozpoczęli od mapy de_train. Ukraińska formacja nie chciała jednak ułatwić im tego zadania i mimo błędów, odrabiała straty punktowe. Pierwsza połowa spotkania, zakończyła się wynikiem 9:6 dla EnVyUs, które po zmianie stron nie mogło się przez dłuższą chwilę odnaleźć w rzeczywistości. Gracze Na'Vi zdołali doprowadzić do remisu a następnie kilku punktowej przewagi, wtenczas do głosu doszli koledzy kennySa, którzy ponownie wyszli na prowadzenie, zdobywając już 15 rundę dla swojego zespołu. Natus Vincere walczyło do końca, jednak w ostatecznym rozrachunku, Francuzom udało się zdobyć ostatni punkt meczowy i zmagania na de_train zakończyły się wynikiem 16:14 dla Team EnVyUs.

Drugą mapą spotkania finałowego było de_cobblestone, które na turnieju w Cluj-Napoca widzieliśmy już wielokrotnie. Od początku rywalizacji dominowali Francuzi, którzy budowali sobie coraz to większą przewagę nad przeciwnikami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla Team EnVyUs, a po zmianie stron kennyS i spółka nie pozwolili swoim rywalom na zdobycie choćby jednego punktu, kończąc spotkanie finałowe wynikiem 16:5.

Francuska formacja, jako jedyna spośród faworytów przed turniejem w Rumunii, nie zawiodła i sięgnęła po zwycięstwo. Za swój wyczyn, kennyS i spółka zainkasowali 100,000 dolarów!