1 liga: Skróty meczów 15. kolejki

15. kolejka 1 ligi to przede wszystkim hit Dolcan Ząbki - Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Ponadto, serię pięciu meczów bez zwycięstwa przerwał Rozwój Katowice, który dwa gole strzelił w samej końcówce.

Szlagier znakomicie ułożył się dla gospodarzy, którzy już do przerwy prowadzili 2:0, a cały mecz wygrali 4:1. Bohaterem został Marcin Krzywicki, który strzelił dwa gole. Dolcan awansował na trzecie miejsce w tabeli, a do pierwszej Wisły Płock traci 2 punkty. Lider 1 ligi pojechał na bardzo trudny teren do Bydgoszczy na mecz z Zawiszą. I niespodziewanie wygrał pewnie 3:1. Mecz był prowadzony w świetnym tempie.

Prezes Zagłębia Sosnowiec: Chcieliśmy namieszać w 1 lidze. I to robimy!

Serię pięciu meczów bez wygranej przerwał Rozwój Katowice, choć długo nic tego nie zapowiadało. W ósmej minucie gola dla Miedzi Legnica strzelił Marquitos. Taki rezultat utrzymywał się do 88. minuty, kiedy to wyrównał Adam Czerkas, a chwilę później bramkę na 2:1 zdobył Patryk Kun. W ostatnim meczu 15. kolejki Arka Gdynia pokonała Chojniczankę Chojnice 3:2.