Liga Mistrzów: Triumf Lotosu Trefla w debiucie

W spotkaniu grupy F siatkarskiej Ligi Mistrzów Lotos Trefl Gdańsk pokonał Vojvodinę Nowy Sad 3:0. W swej pierwszej, historycznej grze w tych prestiżowych rozgrywkach wicemistrzowie Polski nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali.

Pierwszym rywalem podopiecznych Andrei Anastasiego w rozgrywkach Ligi Mistrzów była Vojvodina Nowy Sad. Serbowie zwyciężyli w ubiegłym sezonie w Pucharze Challange, ale to wicemistrzowie Polski byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji.

Emocjonujący start PlusLigi

Siatkarze Lotosu Trefla rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia i szybko objęli prowadzenie 5:0. Goście na przestrzeni całego seta nie byli w stanie nawet zbliżyć się punktami do wicemistrzów Polski. Lotos pewnie wygrał tę odsłonę 25:18. W drugiej partii  podopieczni Andrei Anastasiego wygrali jeszcze wyżej - 25:15, choć początek tego seta był w miarę wyrównany, na pierwszej przerwie gdańszczanie prowadzili 8:6. Trzeci set był najbardziej wyrównany, goście kilkakrotnie zdobywali kontaktowe punkty (14:13, 19:18), ale w kluczowych momentach gospodarze nie stracili koncentracji i pewnie zwyciężyli 25:19. Wicemistrzowie Polski potrzebowali zaledwie 81. minut, by odnieść pierwsze w swej historii zwycięstwo w rozgrywkach LM.

Lotos i Vojvodina w grupie F siatkarskiej Ligi Mistrzów będą rywalizować z włoską Modeną Volley Punto Zero oraz słoweńskim ACH Volley Lublana; do konfrontacji tych drużyn dojdzie 5 listopada. Lotos w drugiej kolejce spotkań (19 listopada) zagra na wyjeździe z DHL Modena.

Lotos Trefl Gdańsk - Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)

Lotos Trefl: Wojciech Grzyb, Sebastian Schwarz, Murphy Troy, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Mika, Marco Falaschi, Piotr Gacek (libero) oraz Kamil Dębski, Damian Schulz, Sebastian Stępień, Artur Ratajczak.
Vojvodina: Milos Vemic, Cedomir Stankovic, Marko Nikolic, Borislav Petrovic, Aleksandar Minic, Igor Jovanovic, Nikola Pekovic (libero) oraz Petar Premovic, Stevan Simic, David Mehic, Nedjelko Radovic.