Skra rozgromiła Duklę na inaugurację LM

W pierwszej kolejce spotkań siatkarskiej Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów wygrała na wyjeździe z Duklą Liberec 3:0. W starciu z mistrzami Czech bełchatowianie podtrzymali dobrą passę polskich drużyn: zarówno Asseco Resovia, jak i Lotos Trefl Gdańsk również ograły swych pierwszych rywali w trzech setach.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zajęli w PlusLidze trzecie miejsce, ale  otrzymali dziką kartę, dzięki temu po raz dziesiąty w swej historii mogą reprezentować Polskę w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Miguela Falaski na inaugurację zmierzyli się z Duklą Liberec. Ekipa z Czech nie powinna być najtrudniejszą przeszkodą bełchatowian na drodze do awansu do fazy play-off. W pierwszym spotkaniu tej grupy włoski Cucine Lube Civitanova pokonał Knack Roeselare z Belgii 3:1 (25:18, 25:18, 24:26, 25:17). W ubiegłym sezonie Skra awansowała do Final Four w Berlinie. Tam bełchatowianie ulegli w półfinale Asseco Resovii Rzeszów, a w grze o trzecie miejsce przegrali po tie-breaku z gospodarzami. Obecny sezon PlusLigi rozpoczęli od zwycięstwa 3:1 nad Effectorem Kielce.

Gwóźdź Lotmana! Były gracz Resovii szaleje w LM (WIDEO)

W premierowej odsłonie siatkarze Skry wykorzystali nerwową grę Dukli. Mistrzowie Czech prezentowali niemoc w ataku, szczególnie na skrzydłach, mocną bronią bełchatowian była zagrywka i blok (0-4 w tym elemencie w pierwszym secie). Efektem była zdecydowana przewaga Skry od początku seta (4:8, 8:16). W końcówce skuteczna gra Facundo Conte dała Skrze zwycięstwo.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Siatkarze Dukli uporządkowali grę i w środkowej części seta uzyskali przewagę (16:14). Końcówkę znów zdominowali jednak goście: Facundo Conte dał Skrze piłkę setową, a Nicolas Marechal atakiem po dłoniach blokujących rywali zakończył tę partię. Trzeci set znów bez historii: przewaga Skry od samego początku (2:8) i w efekcie pewne zwycięstwo. Kolejny mecz grupowy bełchatowianie rozegrają 18 listopada  w łódzkiej Atlas Arenie. Rywalem będzie włoski zespół Cucine Lube Civitanova.

Dukla Liberec - PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 22:25, 19:25)

Dukla: Ales Spravka, Lubomir Stanek, Adrian Patucha, Tomas Krisko, Libor Leikep, Jakub Janouch, Vaclav Kopacek (libero) oraz Adam Zajicek.
PGE Skra: Nicolas Marechal, Srecko Lisinac, Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Kacper Piechocki (libero)oraz Marcin Janusz, Marcel Gromadowski, Mihajlo Stankovic, Mariusz Marcyniak.