"To najważniejszy człowiek w moim zespole, z którym związana jestem od siedmiu lat. Magnus jest kluczowym szkoleniowcem i poprosił o zaledwie osiem dni na ważny, intensywny obóz szkoleniowy w połowie listopada. Zwierzchnicy mu odmówili. Dla mnie sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ poświeciłam tyle miesięcy na przygotowania do sezonu i otrzymałam nóż w plecy z kompletnie niespodziewanej strony. Nie spodziewałam się, że szwedzka policja może być tak bezmyślna" - powiedziała rozżalona biegaczka w rozmowie z dziennikiem "Norbottenskuriren".

 

Sezon "ciążowy" - kolejna rywalka Kowalczyk spodziewa się dziecka

 

Policja tłumaczy, że nie chodzi o konkretną osobę, gdyż wszystkie urlopy bezpłatne w całym kraju zostały wstrzymane m.in ze względu na nadmiar obowiązków związanych z nieoczekiwanie dużą liczbą uchodźców przybywających do Szwecji.

 

Ingesson pracuje w komendzie policji w Pitea, gdzie jest śledczym. Regularnie otrzymywał bezpłatne urlopy na czas treningów z Kallą. Jest zaskoczony obecną sytuacją, ponieważ "od lat udawało się łączyć te zajęcia ku zadowoleniu obu stron".

 

"Teraz nagle mi odmówiono, co zakłóci poważnie przygotowania Charlotte do sezonu. To cios nie tylko we mnie, ale zwłaszcza w moją podopieczną. Właśnie wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu we włoskich Alpach i kolejnym celem były treningi na północy Szwecji. Mieliśmy wszystko zaplanowane, co do jednego dnia" - zauważył.

 

Szwedka posiada w dorobku dwa złote i trzy srebrne medale olimpijskie oraz dwa złote, cztery srebrne i trzy brązowe mistrzostw świata. W sezonie 2007/08 wygrała Tour de Ski.

 

Sezon PŚ w biegach narciarskich rozpocznie się 27 listopada w fińskim Kuusamo.