Asysta Grosickiego i przełamanie Rennes

Stade Rennes z Kamilem Grosickim w składzie pokonał na wyjeździe beniaminka i zarazem rewelację ligi francuskiej Angers 2:0. Polski skrzydłowy już w 4. minucie zanotował asystę przy golu Abdoulayea Doucourea. Wynik meczu w 66. minucie ustalił Gelson Fernandes. Grosicki został ukarany żółtą kartką w 86. minucie, po czym kilka chwili później opuścił boisko.

Beniaminek był o krok od złapania kontaktu z przyjezdnymi w 83. minucie, kiedy arbiter po faulu Kamila Grosickiego wskazał na rzut karny. Słabo wykonaną jedenastkę przez Thomasa Manganiego obronił Benoit Costil i naprawił błąd reprezentant Polski.

Miazga powołany do kadry USA. Wielki talent nie zagra dla Polski?

Wychowanek Pogoni Szczecin zdobył w tym sezonie trzy gole w rozgrywkach ligi francuskiej. Asysta w meczu z Angers była jego pierwszą w Ligue 1.

Angers - Stade Rennas 0:2 (0:1)

Bramki: Doucoure (4'), Fernandes (61')