Gumienna: Chcę, aby ta bajka trwała jak najdłużej

Sporty walki

Już w sobotę Róża Gumienna zmierzy się z Katarzyną Posiadałą w kategorii juniorpółśredniej do 63,5 kg na gali FEN9. – Cieszą mnie takie wyzwania – powiedziała Gumienna.

25-letnia Gumienna tytuł Mistrzyni Świata zdobyła  podczas Mistrzostw Świata WAKO w Sao Paulo, w Brazylii, w 2013 roku w formule low-kick. Dwukrotnie zdobywała Puchar Świata w Kickboxingu w formułach Low-kick i K-1 Rules. W 2014 roku Wrocławianka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w hiszpańskim Bilbao. Na zawodowej arenie stoczyła 4 pojedynki i wszystkie wygrała. W organizacji Fight Exclusive Night debiutowała w marcu br. pokonując Lucię Cmarovą ze Słowacji. Na amatorskiej arenie stoczyła 46 walk wygrywając 38. Róża mierzy 175 cm i waży 64 kg. Jej trenerem jest legendarny Tomasz Skrzypek.  Na co dzień Gumienna pracuje w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

FEN 9: Karta walk. Kto powalczy na gali?

Myślę, że po ostatniej edycji FEN mam więcej kibiców. Miłe komentarze, a przed wyjściem z sali wykładowej kibice życzą mi powodzenia. Jest to miłe i bardzo im za to dziękuję. Moim marzeniem jest zajmowanie się tylko sportem. No ale nie mogę sobie na to pozwolić. Musze mieć w zamyśle, że to wszystko może się skończyć. Choć oczywiście chciałabym, aby ta moja bajka trwała jak najdłużej - twierdzi Gumienna.

Katarzyna Posiadała ma 24 lata i dwa razy zdobywała tytuł Mistrzyni Świata Muay Thai. W obu wypadkach wygrywała swoje tytuły w Tajlandii podczas Mistrzostw Świata organizacji WMF w 2014 i 2015 roku. Dwukrotnie także zdobywała tytuły Mistrzyni Polski. Katarzyna z stoczonych 15 walk wygrała 9. Dla organizacji  Fight Exclusive Night wystąpi po raz pierwszy. Siedlczanka mierzy 171 cm i waży 63 kg. Jej trenerem jest Andrzej Wasilewski.

To utytułowana zawodniczka, mistrzyni świata w Muay Thai. Fajne wyzwanie i cieszy mnie to. Chcę coraz lepsze zawodniczki i coraz większe wyzwania - podsumowuje zawodniczka z Wrocławia.