Dumny i szczęśliwy - takimi słowami Krychowiak rozpoczął piątkowe spotkanie z dziennikarzami.

 

25-letni zawodnik przeniósł się do Sevilli w lipcu ubiegłego roku ze Stade Reims za 5,5 mln euro. Szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Unaia Emery'ego. Do tej pory w sumie wystąpił w 63 meczach w barwach hiszpańskiego zespołu. W poprzednim sezonie triumfował z Sevillą w Lidze Europejskiej. Dzięki zaangażowaniu na boisku cieszy się dużą sympatią kibiców.


Ronaldo nie chce być porównywany z Messim. "To męczące"

 

Od pierwszego dnia w tym klubie czułem wsparcie ze strony fanów. Miałem okazję zagrać w Lidze Europejskiej i sięgnąć po swoje pierwsze trofeum. Kiedy wychodzę na boisko zawsze daję z siebie sto procent, bo to wspaniały klub - deklarował pomocnik.

 

Krychowiak kreowany jest na lidera drużyny. - Dla mnie każdy zawodnik jest liderem. Najważniejsza jest grupa, zespół. Sevilla triumfowała w dwóch ostatnich edycjach w Lidze Europejskiej właśnie dzięki temu, że tworzyła drużynę - przyznał zawodnik.

 

Dotychczasowa umowa była ważna do końca czerwca 2018 roku, a kwota odstępnego wynosiła 30 mln euro. W sierpniu działacze klubu przygotowali nowy kontrakt, ale obie strony dopiero teraz osiągnęły porozumienie. - Najważniejszą rzeczą było dla mnie kontynuowanie gry w Sevilli. Inne kluby mnie nie interesowały. Ostatnio rozpoczęliśmy rozmowy i ten proces zabrał trochę czasu. Jednak najważniejsze, że osiągnęliśmy porozumienie i z tego powodu jestem szczęśliwy - powiedział Krychowiak.

 

Krychowiak jest również czołowym zawodnikiem reprezentacji Polski. W dużej mierze przyczynił się do awansu biało-czerwonych do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Francji. Jako jedyny w zespole Adama Nawałki rozegrał wszystkie 10 meczów eliminacyjnych Euro 2016 w pełnym wymiarze czasowym.