Bezradna Łuczniczka Bydgoszcz. Gładko przegrała z Czarnymi Radom

Cerrad Czarni Radom bez problemów pokonali na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0. W ekipie gospodarzy widoczny był brak kontuzjowanych Wojciecha Ferensa i Jakuba Jarosza. MVP meczu został Lukas Kampa.

W pierwszej kolejce oba zespoły doznały porażek. Bydgoszczanie ulegli w Olsztynie Indykpolowi AZS 1:3, a radomianie przegrali u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3. Z powodu kontuzji Ferensa, trener Piotr Makowski zdecydował się na wystawienie pary przyjmujących Wiese-Ruciak. Od początku spotkania swoją wyższość na boisku pokazywał zespół z Radomia, przy stanie 2:6, szkoleniowiec zespołu z Bydgoszczy poprosił o pierwszy czas. Mimo, iż w dalszej części seta gra się nieco wyrównała, Łuczniczka nie miała wystarczających argumentów w ataku, aby nawiązać jakikolwiek kontakt punktowy. Podopiecznym Makowskiego z trudnością przychodziło kończenie ataków w kontrach, jednak kiedy mieli już nóż na gardle, udało im się odrobić część strat. Ostatecznie pierwszego seta zakończył blok na Łukaszu Wiese.

ZAKSA bezlitosna dla Politechniki. Nieudany powrót Zagumnego do Kędzierzyna-Koźla

W drugiej partii radomianie potwierdzili wszystkie swoje dobre strony i zrobili to w sposób mocno przekonywujący. Gospodarze do tego seta wyszli z parą przyjmujących Murek – Ruciak oraz Wiese jako atakującym. Wspomniane zmiany nie wniosły zbyt wiele, Wiese także nie radził sobie z radomskim blokiem, a kiedy Wolański wystawił krótką na podwójny blok było już 12:6 dla Cerradu Czarnych i tym samym zapowiadał się kolejny set bez emocji. Makowski nie bał się dokonywać zmian w składzie, jednak nie przynosiły one efektów i tym samym goście na drugiej przerwie technicznej mieli już 9 punktów przewagi. Przy stanie 22:9 w rozgrywkach PlusLigi zadebiutował Jan Lesiuk, zmieniając Murka. Młody przyjmujący nie zagrał zbyt długo, ponieważ kilka akcji później set dobiegł końca. Cerrad Czarni zakończyli go przy wyniku 25:11.

Łuczniczka Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom 0:3 (17:25, 11:25, 15:25)

Łuczniczka: Wiese, Ruciak, Krzysiek, Kosok, Radke, Nowakowski, Żurek (libero) oraz Murek, Wolański, Lesiuk, Jurkiewicz

Cerrad Czarni: Bołądź, Kampa, Grzechnik, Żaliński, Pliński, Szalpuk, Majstrović (libero) oraz La Cavera, Szczurek