Plusliga: Pewne zwycięstwa Skry i Resovii

W Bełchatowie nie było powtórki z rozrywki: Skra tym razem nie dała się zaskoczyć i prowadzona przez Mariusza Wlazłego bardzo pewnie ograła MKS Będzin 3:0. Równie gładkie trzy punkty zdobył mistrz Polski, Resovia, która nie dała szans BBTS Bielsku-Białej wygrywając w takim samym stosunku.

Bielszczanie przed tygodniem potrafili urwać punkt wicemistrzowi Polski, jednak w starciu z Resovią nie mieli nic do powiedzenia. Co prawda początek zapowiadał ambitną walkę przyjezdnych i wiele emocji, bo ryzykowna zagrywka przyniosła prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej, jednak potem było już tylko gorzej. Impulsem do lepszej gry rzeszowian było wejście Jochena Schopsa, który wypracował niezwykle wysoką skuteczność w ataku.

Bezradna Łuczniczka Bydgoszcz. Gładko przegrała z Czarnymi Radom

Tym samym pierwszy set padł łupem faworyta, zaś partia numer dwa pozbawiona była emocji. Resovia kontrolowała jej przebieg i tylko powiększali przewagę. Seta zakończył udaną zagrywką Mateusz Sacharewicz. Podobnie było w trzeciej partii, w której gospodarze zdecydowanie przewyższali rywali kulturą gry. MVP spotkania wybrany został Bartosz Kurek.

We własnej hali nowy sezon udanie zainaugurowała Skra Bełchatów. Tym razem nauczeni przeszłością zawodnicy Miguela Falaski nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł i dać się zaskoczyć, jak to miało miejsce przed rokiem. Analogicznie do spotkania w Rzeszowie, emocje przyniósł tylko początek. Serią mocnych zagrywek popisał się Michał Żuk, ale kolejne fragmenty pierwszego seta to już spokojne punktowanie gospodarzy. Pierwszego seta wygrali do osiemnastu.

W małe kłopoty zespół z bełchatowa wpędził się w drugim secie. Gospodarzom wyraźnie uciekła koncentracja, a mecz zdecydowanie się wyrównał - w końcówce o ich triumfie zadecydowało doświadczenie. Piłkę na wagę seta wykończył Nicholas Marechal, który ostatnio jest jednym z liderów Skry. Trzeci set to już popis bełchatowian, którzy wypunktowali bezradnych graczy MKS-u dominując zarówno w płaszczyźnie przyjęcia, jak i ataku. Oba czołowe polskie zespoły wygrały za trzy punkty i mogą spokojnie przygotowywać się do bezpośredniego pojedynku. Hit PlusLigi między Skrą Bełchatów, a Asseco Resovią już w najbliższą środę.

Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:23, 25:15)

Asseco Resovia - PPTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)