Polska - Rosja 27:21. Skrót meczu

Piłka ręczna

Polscy szczypiorniści pokonali Rosję 27:21 i awansowali do finału Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej rozgrywanego w trójmiejskiej Ergo Arenie. Najlepszym zawodnikiem biało-czerwonych był Sławomir Szmal, który skutecznie wybił Rosjanom z głowy myśli o dobrym wyniku w tym spotkaniu. Skrót meczu.

Tylko w pierwszych minutach Polacy mieli problemy z dobrze zorganizowaną defensywą gości. Z czasem biało-czerwoni coraz częściej przebijali się przez szyki obronne Rosjan, którzy z kolei mieli ogromne problemy z trafieniem do polskiej siatki. W bramce dwoił się i troił Sławomir Szmal, na którego recepty nie potrafili znaleźć skrzydłowi rywala.

Prestiżowe wyróżnienie dla dziennikarza Polsatu Sport

Na przerwę podopieczni Michaela Bieglera schodzili z pięcioma bramkami przewagi i w drugiej połowie kontrolowali, by Rosjanie nie zbliżyli się na niebezpieczną odległość. Gorąco było tylko przy stanie 21:18, ale już kilka minut później wszystko wróciło na normalne tory. Ostatecznie Polacy wygrali z Rosją 27:21 i w finale zagrają z Hiszpanią.

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.