Klasa "Kasy"! Rosja pokonana, Polska w finale z Hiszpanią!

Polacy pokonali Rosjan 27:21 i zagrają w finale Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej rozgrywanego w Ergo Arenie. Jedyne 21 bramek straconych przez biało-czerwonych to przede wszystkim zasługa doskonale dysponowanego Sławomira Szmala. W finale podopieczni Michaela Bieglera zmierzą się z Hiszpanią.

Mecze Polaków z Rosjanami zawsze były niezwykle zaciętymi potyczkami. Nie inaczej było na mistrzostwach świata w Katarze, gdzie obie reprezentacje zmierzyły się w spotkaniu fazy grupowej. Dzięki doskonałym interwencjom Sławomira Szmala, biało-czerwoni dogonili rywala w końcówce i pokonali Sborną 26:25. W sobotę "Kasa" po raz kolejny pokazał wielką klasę i to głównie dzięki jego interwencjom Polacy po raz kolejny ograli Rosjan.

Hiszpania, Szwecja, Rosja. Kto zagra w Ergo Arenie?

Zacznijmy jednak od początku, a ten nie był porywający w wykonaniu Polaków. Jeszcze w 8. minucie mieliśmy na koncie jedną jedyną bramkę autorstwa Przemysława Krajewskiego i przegrywaliśmy z Rosjanami 1:3. Dobra postawa Szmala w bramce i konsekwencja w ataku sprawiła jednak, że już pięć minut później, po golu Michała Jureckiego, biało-czerwoni objęli prowadzenie. I nie oddali go już do ostatniej syreny.

Polacy grali agresywnie w obronie z czym nie radzili sobie rywale ze wschodu. Skrzydłowi Rosjan nawet jeśli dochodzili do sytuacji strzeleckich, musieli jeszcze znaleźć sposób na Sławomira Szmala, a ten raz po raz upokarzał Timura Dibirowa. Polacy powiększali przewagę - dwa razy z rzędu trafił Rafał Przybylski, z dystansu jak natchniony rzucał Karol Bielecki, a skrzydłowi także dokładali swoją cegiełkę. Do przerwy prowadziliśmy 14:9.

W drugiej połowie biało-czerwoni mieli tylko jeden kryzysowy moment, gdy po golu Kalarasha Rosjanie zbliżyli się do nas na trzy trafienia. Kilka minut bez bramki Polaków przerwał jednak Michał Daszek, który pokonał bramkarza rywali ze skrzydła. Po chwili swoje pięć minut mieli debiutujący w koszulkach z orłem na piersi - Bartosz Konitz i Maciej Gębala, którzy zdobyli swoje premierowe gole w reprezentacji. Ostatecznie Polacy pokonali Rosję 27:21 i to oni zagrają w niedzielnym finale z Hiszpanią!

Polska – Rosja 27:21 (14:9)

17:15

Witamy w relacji NA ŻYWO z drugiego półfinału towarzyskiego turnieju piłkarzy ręcznych!

17:18

Polska czy Rosja? Kto będzie finałowym rywalem Hiszpanii, która przed kilkudziesięcioma minutami ograła Szwecję 32:27? Gorąco wierzymy, że to biało-czerwoni wyjdą z tego starcia zwycięsko!

17:20

Nie będzie to jednak łatwe, bo Rosjanie przyjechali do Polski w bardzo mocnym składzie, w którym są m. in. trzej gracze Vardaru Skopje: Siergiej Gorbok, Danił Sziszkariew i Timur Dibirow. Przed kilkunastoma dniami Vardar pokonał w Lidze Mistrzów Vive Tauron Kielce 34:24, a trzej Rosjanie zdobyli w tym spotkaniu łącznie aż 20 bramek!

17:22

Reprezentacja Polski oparta jest natomiast na graczach Vive Tauronu Kielce, którzy przed kilkoma dniami ograli Orlen Wisłę Płock w lidze. Czy Sławomir Szmal i dziś zatrzyma rosyjskiego rozgrywającego Dmitrija Żytnikowa?

17:26

Polacy będą musieli sobie dzisiaj poradzić bez kilku kluczowych graczy, m. in. Kamila Syprzaka, Krzysztofa Lijewskiego czy Michała Szyby. W dniu dzisiejszym szansę na debiut ma natomiast kilku innych zawodników, w tym Bartosz Konitz, który w przeszłości reprezentował Holandię.

17:27

Czy takie fajerwerki techniczne zobaczymy także w meczu Polaków z Rosjanami?

17:31

Zobaczcie, co do powiedzenia przed turniejem w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie mieli nowi kadrowicze - Ignacy Bąk, Bartosz Konitz i Maciej Majdziński. Niestety wiemy już, że Bąka z udziału w dzisiejszym meczu wykluczyła kontuzja.

17:31

Czekamy na pierwszy gwizdek spotkania Polska - Rosja. Zaczynamy już za kilka minut!

17:33

Już za chwilę pierwszy gwizdek spotkania. Trwa prezentacja obu drużyn.

23:04

A na trybunach między innymi reprezentantka Polski Katarzyna Pasternak (z prawej).

17:36

A tutaj możecie zobaczyć wywiad z Kamilem Syprzakiem, którego z udziału w dzisiejszym meczu niestety wykluczyła kontuzja. Jakie są pierwsze wrażenia naszego obrotowego z gry w Barcelonie?

17:39

W reprezentacji Rosji zobaczymy dziś dwóch graczy występujących na co dzień w Polsce - to Dmitrij Żytnikow z Orlen Wisły Płock i bramkarz Vadim Bogdanow z Azotów Puławy.

17:39

Hymn Rosji za nami, a teraz w Ergo Arenie rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego!

17:42

Rosjanie rozpoczną mecz w składzie: Bogdanow - Kalarash, Zytnikow, Gorbok, Dibirow, Sziszkariew i Szelmienko

17:42

Szmal - Bielecki, Konitz, M. Jurecki, B. Jurecki, Daszek i Wiśniewski - to wyjściowe ustawienie Polaków!

17:43

Polska - Rosja 0:0

Zaczynamy!

17:44

Polska - Rosja 0:1

1' Żytnikow rzuca z podłoża i Szmal zaskoczony w polskiej bramce!

17:44

2' Rzut karny po faulu na Bartku Jureckim.

17:45

Polska - Rosja 1:1

2' Przemek Krajewski pokonał klubowego kolegę - Vadima Bogdanowa!

17:45

Polska - Rosja 1:2

3' Gorbok rzucił nad blokiem.

17:46

4' Pierwszy rzut w reprezentacji Polski Bartosza Konitza niecelny.

17:47

4' Sziszkariew  rzucał z niewygodnej pozycji i nie trafił w bramkę!

17:48

5' Żółta kartka dla Żytnikowa. Po chwili niecelny rzut Bieleckiego.

17:48

6' Dibirow przestrzelił z rzutu karnego!

17:49

7' Dwie nieudane akcje w ataku w wykonaniu Konitza.

17:50

8' Magiczne podanie Żytnikowa na koło, ale Kalarash zatrzymany przez "Kasę"!

17:51

Polska - Rosja 1:3

8' Strata Bartosza Konitza, a Sziszkariew nie myli się w kontrze!

17:51

Polska - Rosja 2:3

9' Jest odpowiedź Polaków, a konkretnie Karola Bieleckiego!

17:52

9' A Szmal po raz kolejny zatrzymuje Rosjan!

17:53

10' Michał Jurecki gra dzisiaj na nietypowej dla siebie pozycji prawego rozgrywającego. Przed chwilą faulowany przez dwóch Rosjan.

17:54

Polska - Rosja 3:3

10' Masłowski pojawił się na parkiecie i po chwili ładnie dograł na koło do Bartka Jureckiego. Ten nie myli się z 6 metrów!

17:54

Polska - Rosja 4:3

11' Pierwsze prowadzenie Polaków po trafieniu Krajewskiego!

17:55

Polska - Rosja 4:4

12' Szelmienko trafił z dystansu.

17:55

Polska - Rosja 5:4

13' Michał Jurecki ładnie przerzucił piłkę nad interweniującym Bogdanowem!

17:56

13' Sziszkriew znowu zatrzymany przez Szmala!

17:56

13' Czeliszczew wykluczony na dwie minuty!

17:57

Polska - Rosja 6:4

14' Pierwszy kontakt z piłką Rafała Przybylskiego zakończony bramką gracza Azotów!

17:57

14' Szmal ma dzisiaj patent na skrzydłowych rywala. Tym razem zatrzymany Dibirow!

17:58

Polska - Rosja 7:4

15' A Rafał Przybylski szaleje w ataku. Widać, że ma dobrze rozpracowanego Bogdanowa!

17:59

Polska - Rosja 8:4

15' Zatrzymany Dibirow, a Bogdanow pokonany przez Bieleckiego!

17:59

16' Agresywna obrona Polaków przynosi dobre owoce!

18:00

Polska - Rosja 8:5

16' Ładny zwód Atmana i Rosjanie się odblokowali!

18:01

17' W bramce Rosji pojawił się Kirijew i od razu zaliczył udaną interwencję.

18:02

18' Sławomir Szmal w wybornej formie! Dwie interwencje z rzędu!

18:03

Polska - Rosja 9:5

19' Karol Bielecki!!!

18:04

Polska - Rosja 9:6

20' Tym razem Dibirow zabawił się ze Szmalem i pokonał go w kontrze!

18:04

21' Polacy zgubili piłkę w ataku.

18:05

Polska - Rosja 10:6

22' Karol Bielecki odpalił kolejną rakietę z dystansu!

18:06

Polska - Rosja 11:6

22' Daszek popędził do kontry niczym Pendolino i pokonał Kirijewa!

18:06

23' Dmitrij Torgowanow prosi o czas dla swojej drużyny.

18:09

24' Przybylski nadział się na blok Rosjan.

18:09

24' Rzut karny dla Polski po faulu na Bartku Jureckim.

18:10

Polska - Rosja 12:6

25' Trzeci gol Przemka Krajewskiego!

18:11

26' Który to już raz Szmal zatrzymuje Dibirowa? :) Brawo KASA!

18:12

Polska - Rosja 12:7

26' Dynamiczna, solowa akcja Żytnikowa zaskoczyła naszych obrońców i Szmala.

18:13

27' Kapitalny pajacyk Szmala i tym razem Żytnikow zatrzymany!

18:14

Polska - Rosja 13:8

28' Trafia Daszek, ale po chwili odpowiada Atman!

18:15

29' Żółta kartka za dyskusję z sędziami dla Michała Jureckiego. Michael Biegler poprosił jeszcze o czas w tej pierwszej połowie.

18:17

30' Druga już w tym meczu dwuminutowa kara dla Czeliszczewa!

18:17

Polska - Rosja 14:8

30' Niepilnowany Karol Bielecki huknął jak z armaty!

18:18

30' Kolejny z debiutantów w naszej kadrze - Maciej Gębala odesłany na ławkę kar.

18:19

Polska - Rosja 14:9

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Rosjanie rzucają bramkę w ostatnich sekundach i na przerwę schodzimy prowadząc 14:9!

18:21

Świetna postawa Sławomira Szmala, skuteczna gra na skrzydłach i bomby z dystansu Karola Bieleckiego - to zapamiętamy z pierwszej połowy meczu Polska - Rosja. Wracamy już za kilkanaście minut!

18:23

W przerwie zapraszamy do obejrzenia skrótu pierwszego meczu turnieju, w którym Hiszpanie pokonali Szwedów 32:27.

18:33

Za kilka chwil zaczynamy drugą połowę spotkania Polska - Rosja. Po trzydziestu minutach jest dobrze, ale po przerwie trzeba udowodnić wyższość nad Rosjanami!

18:35

31' Pierwsza akcja w ataku Michała Jureckiego - Polak faulowany przez rywali.

18:35

31' Rzut karny po faulu na Daszku.

18:36

Polska - Rosja 15:9

31' I sam poszkodowany podwyższa prowadzenie reprezentacji Polski!

18:36

Polska - Rosja 15:10

32' Odpowiada Gorbok.

18:37

Polska - Rosja 16:10

33' Rafał Przybylski z uśmiechem na ustach rzuca dzisiaj bramki Rosjanom.

18:38

Polska - Rosja 17:11

34' Szybkie bramki dwóch asów - Rosjanina Żytnikowa i naszego Michała Jureckiego.

18:39

34' Rosjanie nie mają pomysłu na sforsowanie naszej obrony.

18:40

Polska - Rosja 17:12

35' Szelmienko rzucił bramkę po ładnym zwodzie.

18:42

Polska - Rosja 17:13

36' Atman nic sobie nie robił z faulu Przybylskiego - minął go i trafił do siatki. Dodatkowo dwie minuty dla Polaka.

18:43

Polska - Rosja 18:13

37' Znakomita postawa Polaków w osłabieniu! Piłka trafia na sam koniec do skrzydła, a tam nie myli się Wiśniewski!

18:43

37' Żytnikow nie trafił w bramkę, a przy rzucie doznał jeszcze kontuzji.

18:44

38' Dwójkowa akcja braci Jureckich i mamy rzut karny!

18:45

Polska - Rosja 19:13

38' Bogdanow pokonany przez Krajewskiego! Rosjanin nie może wyczuć klubowego kolegi!

18:46

39' Karny dla Rosjan i dwie minuty dla Grabarczyka.

18:47

Polska - Rosja 19:14

39' Pokonany Szmal przez Żytnikowa!

18:48

Polska - Rosja 20:14

41' Michał Daszek znalazł dziurę w obronie Rosjan i wszedł w nią jak w masło!

18:49

41' Czas dla Dmitrija Torgowanowa.

18:50

42' Grabarczyk dopiero co wrócił na boisko... i już musi wracać na ławkę kar... Skądś to znamy...

18:51

Polska - Rosja 20:15

42' Gorbok wykorzystuje grę w przewadze.

18:51

43' Kalarash nie ma dzisiaj recepty na Szmala!

18:52

43' Michael Biegler chce nieco schłodzić głowy naszych zawodników i prosi o czas.

18:54

Polska - Rosja 21:15

44' Bartek Jurecki niekonwencjonalnie, ale trafił do siatki!

18:54

Polska - Rosja 21:16

44' Błyskawiczna odpowiedź Rosjan!

18:56

45' Kirejew odbija rzut Bieleckiego. Po chwili świetny powrót Daszka do obrony!

18:57

Polska - Rosja 22:16

46' Gębala zebrał piłkę niczym koszykarz! Jesteśmy cały czas przy piłce!

18:57

18:58

Polska - Rosja 21:17

47' Atman wykorzystał złe ustawienie Polaków w obronie!

18:59

Polska - Rosja 21:18

47' Kalarash trafia do siatki,a na parkiecie leży Przybylski, który trzyma się za łydkę. Czyżby kolejny prawy rozgrywający wyleciał nam ze składu? Oby nie.

19:00

Polska - Rosja 22:18

48' Daszek przerywa kilka minut bez trafienia reprezentacji Polski!

19:01

49' Atomowy rzut Atmana, ale tylko w poprzeczkę!

19:01

Polska - Rosja 23:18

49' Mamy pierwszą bramkę Bartosza Konitza w reprezentacji Polski!

19:02

Polska - Rosja 23:19

50' Rosjanie jeszcze walczą.

19:03

Polska - Rosja 24:19

51' I bramka kolejnego debiutanta - tym razem swoje premierowe trafienie zapisuje na konto Maciej Gębala!

19:04

52' Daszek zatrzymany na prawym skrzydle.

19:06

53' "Kasa" nie zawodzi w ważnych momentach - tym razem Sławek czujny przy rzucie Gorboka!

19:07

Polska - Rosja 25:19

54' Masłowski trafia w kontrze! Znowu uciekamy na sześć trafień!

19:08

55' Waliulin także nie potrafił pokonać Szmala!

19:10

56' Rzut Bieleckiego  poszybował wysoko nad bramką!

19:10

Polska - Rosja 25:20

57' Kalarash wykorzystał pasywność Polaków w obronie.

19:12

58' Polacy długo rozgrywają piłkę w ataku.

19:13

Polska - Rosja 26:20

59' Masłowski jest bardzo czujny w obronie - kolejny przechwyt i bramka z kontry!

19:14

Polska - Rosja 26:21

59' Najlepszy w rosyjskiej kadrze Atman pokonał Szmala.

19:14

Polska - Rosja 27:21

60' Ostatnie minuty należą do Piotra Masłowskiego!