1 liga: Chrobry bez argumentów w Sosnowcu. Zagłębie wiceliderem

Zagłębie Sosnowiec pewnie pokonało przed własną publicznością 2:0 Chrobrego Głogów po golach Grzegorza Fonfary i Martina Pribuli. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale w niektórych sytuacjach gospodarzom zabrakło szczęścia. Dzięki wygranej beniaminek 1 ligi wskoczył na pozycję wicelidera. Chroby plasuje się na szóstym miejscu.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy chcieli zmazać plamę po blamażu w Ząbkach. Zagłębie uległo przed tygodniem Dolcanowi 1:4, ale w meczu z Chrobrym od pierwszego gwizdka narzuciło swój styl gry. Beniaminek kreował okazje, ale długo nie potrafił swojej przewagi udokumentować golem.

1 liga: Zwycięstwo lidera, niespodzianka w Bełchatowie

Przełom nastąpił w samej końcówce pierwszej odsłony. W 44. minucie zespół Artura Derbina wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Grzegorza Fonfary. Łukasz Matusiak zagrał piłkę do Fonfary, a ten strącił futbolówkę w kierunku bramki, która w zasadzie wtoczyła się do bramki głogowian. Na przerwę to gracze Zagłębia schodzili w lepszych nastrojach i z komfortem psychologicznym.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowi nadal mieli przewagę, a zdobycie drugiego gola wydawało się być kwestią czasu. Ta sztuka udała się beniaminkowi w 74. minucie Martinowi Pribuli, który zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Gracz Zagłębia uderzył piłkę przy bliższym słupku i umieścił piłkę w bramce.

Dziesięć minut przed końcem meczu Łukasz Matusiak dopadł do piłki i oddał groźny strzał. Futbolówka ostatecznie zatrzymała się na słupku bramki gości. Podopieczni Artura Derbina zasłużenie sięgnęli po wygraną.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)

Bramki: Grzegorz Fonfara (45'), Martin Pribula (73')

Żółte kartki: Grzegorz Fonfara, Jovan Ninkovic, Michał Fidziukiewicz - Marcel Gąsior

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom) Widzów: 3500