Ekstraklasa: Kolejna porażka Górnika. Ojrzyński na wylocie z Zabrza

W niedzielnym spotkaniu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy na stadionie w Zabrzu spotkały się drużyny z końca i środka tabeli. Górnik po raz kolejny zawiódł swych kibiców i uległ 0:1 Koronie Kielce. To siódma porażka zabrzan w tym sezonie.

Górnik w obecnym sezonie prezentuje koszmarną formę. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów wygrał tylko jeden z czternastu meczów i niechlubnie zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Korona przed tym spotkaniem plasowała się na ósmej pozycji, lecz nie da się ukryć, że nie potrafiła ustabilizować formy. Warto wspomnieć, iż obecny trener zabrzan – Leszek Ojrzyński prowadził zespół z Kielc w latach 2011-2013.

Cezary z Pazurem: Kadrowiczom należy się wspólna zabawa

Mecz zaczął się od błyskawicznie zdobytej bramki przez przyjezdnych. Już w 2. minucie wynik otworzył Airam Cabrera. Po stracie gola zawodnicy z Zabrza starali się wyrównać. Najlepszą okazję miał Łukasz Madej, którego strzał w ostatniej akcji pierwszej połowy cudem z linii bramkowej wybili obrońcy Korony.

W drugiej połowie działo się niewiele. Swoje szanse mieli gospodarze, jednak strzały m. in. Michała Janoty i Aleksandra Kwieka nie znalazły drogi do bramki. Górnik znowu zagrał słabo i zwolnienie trenera Ojrzyńskiego jest zapewne kwestią dni.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Airam Cabrera (2). Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 6 998.

Górnik: Radosław Janukiewicz - Mateusz Słodowy (74. Armin Cerimagic), Adam Danch, Bartosz Kopacz, Rafał Kosznik - Roman Gergel, Aleksander Kwiek, Robert Jeż (57. Michał Janota), Rafał Kurzawa (67. Szymon Skrzypczak), Łukasz Madej - Maciej Korzym.

Korona: Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Radek Dejmek, Maciej Wilusz, Rafał Grzelak - Łukasz Sierpina (61. Paweł Sobolewski), Vanja Markovic (65. Marcin Cebula), Vlastimir Jovanovic, Aleksandrs Fertovs, Bartłomiej Pawłowski (85. Krzysztof Kiercz) - Airam Cabrera.

Żółte kartki: Górnik Zabrze: Łukasz Madej, Maciej Korzym. Korona Kielce: Vladislavs Gabovs, Vanja Markovic, Marcin Cebula.