Hit Eredivisie na remis. Milik asystuje przy kuriozalnym golu (WIDEO)

W meczu na szczycie ligi holenderskiej Ajax Amsterdam zremisował 1:1 z Feyenoordem Rotterdam, wskutek czego między obu rywali "wślizgnął" się mistrz kraju, PSV. Na gola Van Beeka z pierwszej połowy po zmianie stron odpowiedział Davy Klaassen, jednak miał przy tym strzale dużo szczęścia. Mimo, że największy udział przy golu miał… rykoszet po strzale Holendra, asysta trafia na konto Arkadiusza Milika.

Polak nie znalazł się w wyjściowym składzie na hit Eredivisie, jednak miał wpływ na końcowy wynik po wejściu na boisko. Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy oddali więcej strzałów i przede wszystkim trafiali w bramkę Cillessena. Jedna z akcji trafiła do siatki bramkarza reprezentacji Holandii: niezawodny Dirk Kuyt przeciął pole karne z prawej strony i ze stoickim spokojem wypatrzył nabiegającego na bramkę, nieobstawionego Svena van Beeka: Feyenoord prowadził 1:0.

Glik i spółka nie zatrzymali Interu. Mediolańczycy liderem

Frank de Boer musiał więc w drugiej połowie odkryć karty i desygnować do gry Milika, który zastąpił środkowego pomocnika, Riechedly Bazoera. Polski snajper rozbujał nieco grę gości, którzy stwarzali większe zagrożenie i zdobyli przewagę w posiadaniu piłki. Gola wyrównującego udało się zdobyć, gdy na zegarze upływała właśnie godzina gry. Milik rozciągnął grę na prawe skrzydło, gdzie znajdował się Davy Klaassen.

Pomocnik reprezentacji Holandii złamał akcję do środka, a po jego strzale lewą nogą niekontrolowany rykoszet przelobował bezradnego Kennetha Vermeera. Czarnoskóry bramkarz stanął jak wryty i mógł tylko obserwować, jak piłka dziwnym łukiem przekracza linię bramkową. Interweniować próbował jeszcze Botteghin, jednak nie miał szans dosięgnąć piłki.

Ajax utrzymał prowadzenie w tabeli, a Arkadiusz Milik zdobył kolejny punkcik i jest niezwykle aktywny w klasyfikacji kanadyjskiej, łączącej zdobyte bramki i asysty. To już piąte decydujące podanie Polaka, a w połączeniu z pięcioma bramkami zajmuje w tej klasyfikacji trzecie miejsce, tuż za Dirkiem Kuytem i Hakimem Ziyechem, którzy zgromadzili po 11 "punktów".

Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterdam 1:1