La Liga: Neymar w butach Messiego, pewna wygrana Barcy

Barcelona pewnie wygrała z Villarrealem 3:0, mimo że na przełamanie oporu rywala musiała poczekać do drugiej połowy. Wówczas odpalił Neymar, który pod nieobecność Leo Messiego do spółki z Luisem Suarezem rozbija kolejnych rywali. Dwa gole Brazylijczyka, trafienie Urugwajczyka z jedenastu metrów i Barca notuje pewne zwycięstwo nad niewygodnym rywalem.

Pierwsza połowa przebiegała w spokojnym, żeby nie powiedzieć usypiającym tempie. Barcelona próbowała rozmontować defensywę "Żółtej Łodzi Podwodnej", jednak najbliżej trafienia do siatki był… Gaspar, reprezentacyjny obrońca Villarealu. W przeciwnym kierunku odpowiadał Soldado, jednak uderzał niecelnie. Strzelanie rozpoczęło się dopiero po zmianie stron, kiedy moment nieoczekiwanego geniuszu napadł Sergio Busquetsa. Defensywny pomocnik posłał kapitalne podanie do wybiegającego na czystą pozycję Neymara, a Brazylijczyk strzałem w krótki słupek pokonał Areolę.

La Liga: Kapitalna Valencia sprowadza Celtę na ziemię

To sprawiło, że gra Barcy była dużo bardziej płynna. W 70. minucie Jaume Costa sfaulował szarżującego Munira w polu karnym i sędzia musiał wskazać na wapno. Jedenastkę bez problemu egzekwował Suarez, a po golu Barcelona mogła uspokoić grę. Wynik w końcówce ustalił Neymar, który popisał się fantastyczną techniką w polu karnym. Skrzydłowy oszukał obrońcę rywali i uderzył z pierwszej piłki.

FC Barcelona - Villarreal 3:0 (0:0)