Ligue 1: Hat-trick Lacazette'a, porażki Marsylii i Monaco

Olympique Lyon pokonał w derbach Rodanu Saint Etienne aż 3:0, a wszystkie bramki zdobył król strzelców poprzedniej kampanii ligowej, Alexandre Lacazette. Marsylia uległa na własnym boisku drugiej najskuteczniejszej drużynie tego sezonu, Nice 0:1. Tej kolejki do udanych nie zaliczy też AS Monaco, które okazało się gorsze od Bordeaux 1:3.

To już ostatnie derby na Stade Gerland, tym bardziej zespół z Lyonu może cieszyć bardzo efektowne zwycięstwo nad Saint-Etienne. Bohaterem został Alexandre Lacazette, który w pojedynkę rozstrzelał gości, zdobywając bramki w 41, 59 i 90 minucie meczu. Gospodarze mieli dużą przewagę i dzięki zwycięstwu dystansują rywali na trzy punkty, zajmując fotel wicelidera.

La Liga: Kapitan Krychowiak prowadzi Sevillę do wygranej nad Realem Madryt!

Zdecydowanie wygrało też Girondins Bordeaux, które w 12 minut roztrzygnęło wynik pojedynku z Monaco. To goście z Księstwa wyszli na prowadzenie na Matmut Atlantique, jednak bramki Maurice-Belaya, Yambere i Plasila dały trzy punkty Granatowym. Zawiodła Marsylia, która wciąż znajduje się w wątpliwej formie, okupując miejsce w drugiej części tabeli. Jedyną bramkę dla gości zdobył Valere Germain.

Marseille - Nice 0:1