Orlen Liga: Porażka PGE Atomu Trefla

W spotkaniu szóstej kolejki Orlen Ligi siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot przegrały w Elblągu z Tauronem MKS Dąbrowa Górniczą 1:3. Po wygranej w pierwszej odsłonie, w kolejnych Atomówki zaskakująco łatwo uległy rywalkom.

Atomówki z ekipą z Dąbrowy Górniczej zmierzyły się w Elblągu i był to debiut tego miasta w Orlen Lidze. Obie drużyny przystępowały do spotkania z identycznym bilansem 4 zwycięstwa - 1 porażka, obie zanotowały potknięcie w starciu z mistrzyniami Polski - Chemikiem Police.

Orlen Liga: Emocje w Muszynie, Impel wygrywa po tie-breaku

Pierwszy set nie wskazywał na porażkę gospodyń. Siatkarki z Sopotu dominowały od początku tej odsłony (3:0), a w dalszej jej części powiększały przewagę (16:12). W końcówce dąbrowianki odrobiły kilka punktów, ale nie były już w stanie dogonić rywalek. Skuteczny blok Mai Tokarskiej ustalił wynik tej partii na 25:17. W drugiej odsłonie do głosu doszły siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Po wyrównanym początku seta, w środkowej części podopieczne Juana Serramalera zbudowały przewagę i pewnie wygrały całą partię 25:18.

Trzecia partia była najbardziej wyrównaną w tym meczu, dąbrowianki miały minimalną przewagę na obu przerwach technicznych, a w końcówce, w dużej mierze dzięki dobrej grze Kanadyjki Rebeki Pavan przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Czwarty set gospodynie rozpoczęły od falstartu: po skutecznym atakach Dei McClendon i dobrych zagrywkach Eleonory Dziękiewicz przegrywały już 0:6! Atomówki ruszyły do odrabiania strat, zmniejszyły dystans nawet do dwóch oczek (13:15), ale w końcówce dąbrowianki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Siatkarki Tauronu wywiozły trzy punkty z trudnego terenu i awansowały na drugą pozycję w tabeli. Na czele ligowej stawki Chemik Police. Mistrzynie Polski wygrały dotychczas wszystkie spotkania, w niedzielę pewnie pokonały SK bank Legionovię Legionowo 3:0.

PGE Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:17, 18:25, 22:25, 18:25)

PGE Atom Trefl: Maret Balkestein-Grothues, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Danica Radenkovic, Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Magdalena Damaske, Anna Kaczmar, Justyna Łukasik, Anna Miros

Tauron MKS: Eleonora Dziękiewicz, Kamila Ganszczyk, Micha Hancock, Deja McClendon, Rebbeca Pavan, Karolina Różycka - Krystyna Strasz (libero) - Izabela Bałucka, Joanna Staniucha-Szczurek.

Chemik Police - SK bank Legionovia 3:0 (25:20, 25:16, 25:22)

Chemik: Katarzyna Gajgał-Anioł, Aleksandra Jagieło, Izabela Kowalińska, Katarzyna Mróz, Isabel Pena, Joanna Wołosz - Mariola Zenik (libero) - Anna Werblińska.

SK bank Legionovia: Iga Chojnacka, Natalia Gajewska, Joanna Pacak, Daria Paszek, Malwina Smarzek, Aleksandra Wójcik - Katarzyna Wysocka (libero) - Klaudia Grzelak, Emilia Szubert, Małgorzata Zaciek.