Przebudzenie mocy w ostatnich minutach. Polacy przegrali z Hiszpanią

Pięć bramek z rzędu w ostatnich minutach spotkania było tylko łabędzim śpiewem polskich szczypiornistów w spotkaniu z Hiszpanią. Polacy przegrali w finale towarzyskiego turnieju piłkarzy ręcznych z podopiecznymi Manolo Cadenasa 20:23. Nie pomogła znakomita dyspozycja Piotra Wyszomirskiego, który wiele razy ratował skórę biało-czerwonym.

W półfinałowych spotkaniach towarzyskiego turnieju piłkarzy ręcznych emocji było jak na lekarstwo. Najpierw Hiszpanie zdecydowanie pokonali Szwecję 32:27, a szczypiorniści Trzech Koron nawiązali walkę tylko na początku drugiej połowy. Polacy także nie mieli większych problemów z ograniem Rosjan, choć nikt nie wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby nie świetna dyspozycja w bramce Sławomira Szmala.

Polska - Hiszpania 20:23. Skrót finału

W finale w bramce biało-czerwonych pojawił się jednak Piotr Wyszomirski, który w zamyśle Michaela Bieglera miał rozegrać całe spotkanie między słupkami. Już od pierwszych minut zastępca "Kasy" prezentował się wybornie, ale niestety do jego poziomu nie dostosowali się jego koledzy. Pierwszą bramkę zdobyliśmy dopiero w 7. minucie po indywidualnej akcji Michała Daszka.

Tych indywidualnych przebojów było zdecydowanie za dużo - Hiszpanie natomiast prezentowali spokojną, wyrachowaną piłkę ręczną, która przynosiła im zdecydowanie lepsze sytuacje strzeleckie. Takie jak ta Mindegii, który w 14. minucie wszedł w polską obronę jak w masło i podwyższył prowadzenie rywala na 6:2. Nasi przeciwnicy także mieli jednak chwilę słabości, gdy Polacy po trafieniu Michała Jureckiego doszli ich na jedną bramkę.

Tak jak w polskiej bramce brylował Wyszomirski, tak między hiszpańskimi słupkami znakomicie spisywał się Rodrigo Corrales. Jego świetne interwencje ponownie pozwoliły Hiszpanom odskoczyć od naszych zawodników przed przerwą, na którą goście schodzili prowadząc 12:8.

Gra Polaków falowała, a kilka minut po przerwie nasi zawodnicy znowu trafili na falę wznoszącą. Nadzieję na dobry wynik można było mieć jeszcze po wykorzystanym rzucie karnym przez Bieleckiego i kolejnej robinsonadzie Wyszomirskiego. Zamiast doprowadzić do remisu, Polacy zaczęli jednak gubić piłkę w ataku, co przy doskonałych kontrach rywali było zabójcze dla biało-czerwonych.

Na 7 minut przed końcem Polacy przegrywali siedmioma bramkami i mało kto wierzył już w odwrócenie losów spotkania. Wyszomirski nadal szalał w bramce i dopiero w końcówce jego koledzy zaczęli nieco odrabiać straty do Hiszpanów. Pięć bramek z rzędu w ostatnich minutach pozwoliło na zmniejszenie straty do trzech goli. Tym samym to Hiszpanie wygrali finał towarzyskiego turnieju piłki ręcznej.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano bramkarzy: Piotra Wyszomirskiego oraz Rodrigo Corralesa. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobył Lukas Nilsson (11 bramek, Szwecja), natomiast najlepszym bramkarzem okrzyknięto Corralesa. MVP turnieju w Gdańsku został obrotowy reprezentacji Polski, Bartosz Jurecki.

Polska - Hiszpania 20:23 (8:12)

Polska: Piotr Wyszomirski - Michał Jurecki 5, Bartosz Jurecki 3, Robert Orzechowski 2, Bartosz Konitz 2, Maciej Gębala 2, Karol Bielecki 2, Michał Daszek 1, Piotr Masłowski 1, Rafał Gliński 1, Przemysław Krajewski 1, Adam Wiśniewski, Maciej Majdziński, Piotr Grabarczyk.

Hiszpania: Rodrigo Corrales, Gonzalo Perez de Vargas - Alvaro Cabanas 5, Juan Del Arco 4, Niko Mindegia 3, Rafael Baena 2, Angel Fernandez 2, Aitor Arino 2, Carlos Molina 2, Jorge Maqueda 1, Pedro Rodriguez 1, Gedeon Guardiola 1, Viran Morros de Argila, Alvaro Ruiz, Alex Duszebajew.

Sędziowali: Vaidas Mazeika i Mindaugas Gatelis (Litwa). Widzów: 5356.

20:03

Witamy w relacji na żywo z dzisiejszego finału turnieju towarzyskiego! Polacy zmierzą się z Hiszpanią, która okazała się lepsza od Szwecji.

15:30

Biało-czerwoni wygrali natomiast z Rosją 27:21. Przypomnijmy sobie, jak do tego doszło.

15:30

Tak potrafią grać Hiszpanie - fantastyczna akcja Perez de Vargas - Cabanas rozgrzała publiczność zgromadzoną w Ergo Arenie.

20:12

Oba zespoły zagrają ze sobą po raz pierwszy od pamiętnego meczu o trzecie miejsce MŚ, w którym Polacy po dramatycznym meczu pokonali Hiszpanie po dogrywce.

20:14

Dziś nie zagraja dwaj bohaterowie tamtego meczu w polskiej drużynie - Kamil Syprzak i Michał Szyba. Wśród Hiszpanów brakuje wielu gwiazd - Joana Canellasa, Valero Rivery, Victora Tomasa i innych znakomitych zawodników.

20:15

Pod nieobecność kontuzjowanych prawych rozgrywających: Szyby, Krzysztofa Lijewskiego i Andrzeja Rojewskiego swoją szansę dostał Rafał Przybylski. Zobaczcie, co powedział po wczorajszym meczu z Rosją.

20:16

Przybylski także dzisiaj jednak nie zagra - w dniu wczorajszym nabawaił się kontuzji.

20:16

Hymny obu państw rozbrzmiały już w Ergo Arenie - za chwilę zaczynamy!

20:18

Polacy zaczynają dzisiaj z Piotrem Wyszomirskim w bramce! Wyszomirski - Szyba, Krajewski, M. Jurecki, Masłowski, Bielecki, B. Jurecki

20:18

Polska - Hiszpania 0:0

1' Pierwsza udana akcja w obronie i przechwyt!

20:19

2' Hiszpanie także bardzo agresywnie w obronie - strata naszych graczy!

20:19

2' Del Arco zablokowany przez Dzidziusia!

20:20

3' A Wyszo broni rzut Aleixa Dujszebajewa!

20:21

4' Strata Polaków w ataku - Hiszpanie kontratakowali i Morros faulowany. Będzie rzut karny dla gości.

20:22

Polska - Hiszpania 0:1

5' Bramkę rzuca najlepszy zawodnik wczorajszego półfinału Rafael Baena!

20:22

5' Karny dla Polski!

20:23

6' A jak karny to Przemek Krajewski - tym razem nie tak skuteczny z linii 7 metrów! Broni Corrales!

20:24

Polska - Hiszpania 1:1

7' Jest wreszcie pierwsza bramka dla biało-czerwonych - Michał Daszek!

20:25

Polska - Hiszpania 1:2

7' Faulowany przez Bartka Jureckiego Cabanas i tak trafił do siatki. Do tego wykluczenie dla Bartka!

20:26

Polska - Hiszpania 1:3

8' Świetny przechwyt i jeszscze lepsza kontra Hiszpanów - kończy ją Arizo!

20:27

9' Przestrzelił z trudnej pozycji Masłowski!

20:27

10' Polacy już w komplecie!

20:29

11' Instynktownie broni Wyszomirski rzut Baeny!

20:30

Polska - Hiszpania 2:3

11' Ciężko przychodzi nam dzisiaj zdobywanie bramek - tym razem trafił z koła Michal Jurecki!

20:30

Polska - Hiszpania 2:4

12' Hiszpanie wykorzystali jednak rozlużnienie w naszych szykach!

20:31

Polska - Hiszpania 2:5

13' Bramka del Arco i Michael Biegler prosi o czas.

20:33

Polska - Hiszpania 2:6

14' Błąd Polaków w obronie - Bielecki i Daszek rozstąpili się niczym Morze Czerwone, co skrzętnie wykorzystał Mindegia!

20:33

Polska - Hiszpania 3:6

14' Rzut karny wykorzystuje Bartek Jurecki!

20:35

15' Baena faulowany - będzie karny. - Nigdy nie widziałem takiej akcji - komentuje zdarzenia na boisku Wojciech Nowiński! I jeszcze wykluczenie dla Jureckiego.

20:35

15' Wyszomirski broni rzut karny!

20:36

15' Gliński faulował w ataku - strata.

20:37

16' Kolejne dwie minuty w polskiej ekipie - na ławkę kar podąża Robert Orzechowski. Przez prawie minutę będziemy grali w podwójnym osłabieniu.

20:37

16' Znakomicie zagrał w obronie Krajewski - mamy piłkę!

20:39

16' 42 sekundy do końca kary Orzechowskiego - o czas prosi Manolo Cadenas!

20:40

17' Polacy znakmomicie rozegrali to osłabienie - tym razem wymusili faul w ataku!

20:41

18' Krajewski faulowany przy rzucie ze skrzydła - bedzie kolejna "siódemka"!

20:42

Polska - Hiszpania 4:6

19' I jest kolejna bramka autorstwa Bartka Jureckiego!

20:42

Polska - Hiszpania 4:7

19' Dobrze dysponowany jest dzisiaj Mindegia!

20:43

Polska - Hiszpania 5:7

20' Na prawym rozegraniu dzielnie walczy Orzechowski i właśnie rzucił pierwszą dzisiaj bramkę!

20:44

Polska - Hiszpania 6:7

21' Dzidziuś i mamy już tylko jedną bramkę straty!!!

20:44

22' A Wyszomirski broni rzut Dujszebajewa!

20:45

23' Krajewski spróbował rzutu z drugiej linii, ale przestrzelił!

20:46

24' Bramakrze obu zespołów dzisiaj świetnie dysponowani!

20:47

Polska - Hiszpania 6:8

24' Wiecej bramek puścił jednak jak na razie Wyszomirski - tym razem pokonany przez Guardiolę!

20:48

25' Fatalna pomyłka Bartka Jureckiego w kontrze.

20:49

Polska - Hiszpania 6:9

26' Na parkiecie pojawił się Angel Fernandez i od razu szybko pobiegł do kontry - bramka numer 9 dla Hiszpanii!

20:49

Polska - Hiszpania 6:10

26' Kolejne trafienie Fernandeza!

20:50

Polska - Hiszpania 6:11

27' Hiszpanie rozbijają nas szybkim atakiem - zgubiliśmy gdzieś koncentrację w ataku!

20:51

Polska - Hiszpania 7:11

27' Gliński odważnie wszedł miedzy obrońców i pokonał Corralesa!

20:51

28' Błąd kroków Alvaro Ruiza.

20:53

Polska - Hiszpania 8:11

30' Corrales broni rzut Konitza, ale przy próbie Orzechowskiego już sobie nie poradził!

20:54

Polska - Hiszpania 8:12

Koniec pierwszej połowy! Na trzy sekundy przed końcem do siatki trafił jeszcze Molina!

21:05

Wracamy do Ergo Areny i mamy nadzieję, że w drugiej połowie Polacy zaprezentują się lepiej niż przed przerwą!

21:07

Przypominamy, że możecie głosować na najlepszego polskiego zawodnika wielkiego finału - na razie w naszej sondzie prowadzi Piotr Wyszomirski!

21:08

31' Drugą połowę rozpoczynają Polacy!

21:09

Polska - Hiszpania 9:12

31' Ładna dwójkowa akcja Masłowski - Bartosz Jurecki i ten drugi trafia z koła!

21:09

31' Maqueda huknął w poprzeczkę!

21:10

Polska - Hiszpania 9:13

32' Arino także w poprzeczkę, ale dobitka Mindegii już skuteczna!

21:10

Polska - Hiszpania 10:13

32' Michał Jurecki szczęśliwie trafia do siatki!

21:11

33' Dwa słupki z rzędu - Hiszpanie z uporem maniaka obijają naszą bramkę!

21:12

Polska - Hiszpania 11:13

34' W swoim stylu wszedł między obrońców Misiek Jurecki i mamy kolejną bramkę!!!

21:14

Polska - Hiszpania 11:14

35' Tym razem Michał Jurecki zatrzymany przez Corralesa, a Hiszpanie błyskawicznie odpowiadają!

21:14

36' Corrales broni rzut Orzechowskiego, ale Polak był faulowany przy rzucie - rzut karny!

21:14

Polska - Hiszpania 12:14

36' Karol Bielecki!!!

21:15

37' Wyszomirski broni rzut Maquedy!

21:16

38' Trwa koncert gry obu bramkarzy - tym razem świetna interwencja Corralesa!

21:16

Polska - Hiszpania 12:15

38' Wyszomirski pokonany przez Cabanasa!

21:18

39' Ruiz faulowany przez Jureckiego - rzut karny dla Hiszpanii.

21:18

Polska - Hiszpania 12:16

39' Znakomity - techniczny rzut Cabanasa!

21:18

40' Orzechowski zatrzymany przez Corralesa.

21:19

41' Wyszomirski ofiarnie broni rzut Maquedy - ależ obrona!

21:20

Polska - Hiszpania 12:17

42' Wreszcie - może powiedzieć Jorge Maqueda. Przy czwartej swojej próbie pokonał Wyszomirskiego.

21:20

Polska - Hiszpania 13:17

43' Błyskawicznie odpowiada Masłowski!

21:21

43' Daszek przegrał z Corralesem pojedynek klubowych kolegów!

21:21

Polska - Hiszpania 13:18

44' Kapitalny rzut ze skrzydła w wykonaniu del Arco!

21:22

44' Nie układała się nam ta akcja - wymuszony rzut Masłowskiego zablokowany przez rywali.

21:23

45' Wyszomirski utrzymuje nas przy życiu!

21:24

46' Kolejna fenomenalna interwencja Wyszomirskiego - ile razy będzie jeszcze ratował nam skórę??!!

21:24

46' Michael Biegler widzi problemy Polaków w ataku pozycjnym i prosi o czas!

21:26

46' Pedro Rodriguez - nazwisko znane z boisk piłkarskich - także nie pokonał Wyszomirskiego!

21:26

Polska - Hiszpania 14:18

47' Maciej Gębala!!! Bramka i wykluczenie dla faulującego Hiszpana!

21:28

Polska - Hiszpania 14:19

48' Genialna bramka del Arco z biodra!

21:28

Polska - Hiszpania 15:19

49' Maciej Gębala bryluje teraz na kole - kolejna bramka zawodnika, dla którego jest to dopiero drugi mecz w kadrze!

21:29

Polska - Hiszpania 15:20

50' Wyszomirski pokonany z rzutu karnego przez Alvaro Cabanasa!

21:30

Polska - Hiszpania 15:21

51' Tym razem Pedro Rodriguez trafił z kontry!

21:31

51' Słupek po rzucie Bartosza Konitza.

21:31

52' To już ostatni dzwonek dla biało-czerwonych!

21:32

53' Niestety tracimy piłkę w ataku.

21:33

Polska - Hiszpania 15:22

53' Baena trafia z koła, a dodatkowo wykluczony Bartek Jurecki - na 7 minut przed końcem mamy 7 bramek straty do rywala.

21:34

54' Czas dla Michaela Bieglera.

21:36

54' Grajacy w osłabieniu Polacy zgubili piłkę w ataku.

21:36

Polska - Hiszpania 15:23

55' Cabanas nie myli sie z rzutu karnego.

21:37

Polska - Hiszpania 16:23

56' Przemysław Krajewski na przebój wszedł w obronę rywala - bramka!

21:38

Polska - Hiszpania 17:23

57' Konitz wreszcie pokazał się z dobrej strony - w sytuacji sam na sam pokonał Corralesa!

21:39

Polska - Hiszpania 18:23

58' Konitz - tym razem z biodra! Rozkręcił się nam na koniec!

21:40

59' Na dwie minuty przed końcem o przerwę poprosił jeszcze Manolo Cadenas.

21:41

Polska - Hiszpania 19:23

59' Przebudzenie Polaków trwa - Michał Jurecki skutecznie rzuca z kontry!

21:42

60' Maqueda znowu obił nam poprzeczkę!

21:43

60' Ofiarna interwencja Wyszomirskiego - obronę okupił kontuzją głowy. Na szczęscie wstał i gra dalej.

21:44

Polska - Hiszpania 20:23

KONIEC MECZU! Bielecki trafia jeszcze na chwilę przed końcem, ale przegrywamy z Hiszpanią w finale towarzyskiego turnieju piłkarzy ręcznych!