Serie A: Rzym dziś na bordowo, Polacy nie sprostali Juventusowi

W jednym z hitów 12. kolejki ligi włoskiej AS Roma ograła Lazio 2:0 w derbach Rzymu. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał oczywiście Wojciech Szczęsny, ale dzisiaj Polak nie musiał wyjmować piłki z siatki ani razu. Bramki zdobywali Gervinho i Edin Dzeko. Juventus kiepsko rozpoczął mecz z Empoli, jednak ostatecznie wygrał 3:1.

Mistrz Włoch pojechał dziś do Empoli sprawdzić formę Polaków: Piotra Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego. Obaj rozpoczęli mecz porpawnie, podobnie jak cały zespół gospodarzy: po niewykorzystanej szansy Mandzukicia do siatki trafił weteran, Massimo Maccarone - było to pierwsze celne uderzenie na bramkę Buffona. Później jednak było już tylko gorzej, bowiem Bianconeri wrócili do gry i zdominowali rywala.

Glik i spółka nie zatrzymali Interu. Mediolańczycy liderem

Jeszcze przed przerwą do siatki trafili Mandzukić i Evra, a wynik w końcówce ustalił Paulo Dybala, który kwadrans wcześniej pojawił się na boisku. Powtórki wykazały, że sędzia we wcześniejszej fazie akcji powinien odgwizdać spalonego i nie uznać bramki. Piotr Zieliński był na boisku do 86. minuty, kiedy to został zmieniony przez Buchela; niewiele do powiedzenia przy bramkach miał też Skorupski.

Na zupełnie innym biegunie znalazł się dziś inny z Polaków, Wojciech Szczęsny. Podstawowy golkiper Romy triumfował ze swoimi kolegami przekonujące zwycięstwo w najbardziej prestiżowym meczu sezonu: derbach Rzymu z Lazio. Wynik już po dziesięciu minutach otworzył Edin Dzeko, który skutecznie egzekwował jedenastkę. Podwyższył w 63. minucie Gervinho. Mecz był dość wyrównany, jednak gospodarze oddali dużo więcej strzałów i ostatecznie dzięki zwycięstwo utrzymali jednopunktowy dystans do prowadzącego w tabeli Interu.

W pozostałych meczach zwycięstwa po 1:0 odniosły Palermo i Sassuolo, a remisem 2:2 skończył się pojedynek Frosinone z Genoą. Cały mecz na ławce rezerwowych Carpi spędził Kamil Wilczek. Mecze rozgrywane wieczorem zakończyły się zwycięstwami faworytów: Napoli i Fiorentiny. Grupowy rywal Legii minimalnie ograł Udinese po trafieniu Gonzalo Higuaina, zaś Fiorentina tym razem bez Jakuba Błaszczykowskiego wywiozła trzy punkty z Genui.