Ekstraklasa: Skromne zwycięstwo Legii

W spotkaniu kończącym 15. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na własnym boisku Pogoń Szczecin 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa już na początku spotkania zdobył Tomasz Jodłowiec, a konfrontacja dwóch ekip z czołówki tabeli rozczarowała.

Legia i Pogoń przed spotkaniem sąsiadowały ze sobą w tabeli, w dotychczasowych czternastu spotkaniach zgromadziły taką samą ilość punktów - po 23. Po konfrontacji czołowych drużyn ekstraklasy wiele sobie obiecywano, niestety mecz nie był zbyt interesującym widowiskiem.

Kolejna porażka Górnika. Ojrzyński na wylocie z Zabrza

W 12. minucie pierwszej połowy po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego, Tomasz Jodłowiec z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki rywali. Zaspał w tej sytuacji bramkarz Jakub Słowik, zaspali również obrońcy, dzięki czemu gospodarze otworzyli wynik. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi drużyny ze stolicy, a piłkarze Pogoni nawet jeśli zapędzili się pod pole karne gospodarzy, nie byli w stanie stworzyć groźnej sytuacji. Na dodatek już w 25. minucie trener Czesław Michniewicz musiał dokonać pierwszej zmiany, gdy kontuzji doznał Sebastian Murawski.

Od początku drugiej połowy Pogoń trochę odważniej ruszyła na bramkę Legii, pojawiły się szanse na zmianę rezultatu. Rzut wolny po faulu Łukasza Brozia na Takafumi Akahoshim egzekwował Rafał Murawski, Arkadiusz Malarz pozostał jednak niepokonany. Zachował czyste konto również po kolejnym dośrodkowaniu Murawskiego, gdy strzałem pod poprzeczkę popisał się Władimir Dwaliszwili. W końcówce Legioniści właściwie kontrolowali sytuację, ale nie potrafili zdobyć kolejnej bramki. Ostatnim akcentem spotkania było minimalnie niecelne uderzenie z dystansu Dominika Furmana.

Wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Stanisława Czerczesowa odnieśli skromne zwycięstwo. Dla ekipy prowadzonej przez Czesława Michniewicza to druga porażka w tym sezonie; Legia dzięki siódmej wygranej wróciła na drugie miejsce w tabeli.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Legia: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski - Guilherme (66. Ivan Trickovski), Stojan Vranjes (67. Dominik Furman), Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolic (76. Aleksandar Prijovic).

Pogoń: Jakub Słowik - Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Sebastian Murawski (25. Patryk Małecki), Mateusz Lewandowski - Takafumi Akahoshi (81. Jakub Piotrowski), Rafał Murawski, Michał Walski - Marcin Listkowski (68. Miłosz Przybecki), Wladimer Dwaliszwili.

Bramki: 1:0 Tomasz Jodłowiec (12).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 14 880.