Turniej piłkarzy ręcznych w Gdańsku: Brąz dla Szwedów

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Szwecji zajęli trzecie miejsce w towarzyskim turnieju piłkarzy ręcznych w Gdańsku. W pierwszym niedzielnym meczu pokonali w Ergo Arenie Rosję 32:28 (16:13). W finałowym spotkaniu Polska zmierzy się z Hiszpanią.

Najwięcej bramek dla Szwecji zdobyli Lukas Nilsson 8, Fredrik Petersen 6, Anton Halen i Jesper Konradsson po 4, natomiast dla Rosji Timur Dibirow 5, Danił Sziszkariew, Pawel Atman, Siergiej Gorbok i Dmitrij Żytnikow po 4.

Polska - Hiszpania w finale. Relacja NA ŻYWO

W 7. minucie "Sborna" wygrywała co prawda 5:3, ale pięć minut później po karnym wykorzystanym przez Lukasa Nilssona – w tym momencie ten lewy rozgrywający miał już na koncie cztery trafienia – Szwedzi wyszli na prowadzenie 6:5, którego nie oddali do końca spotkania.

Reprezentanci Rosji zdołali co prawda zmniejszyć kilka razy straty do jednego gola, jednak na więcej rywale już im nie pozwolili. Spora była w tym zasługa dobrze dysponowanego bramkarza "Trzech Koron" Andreasa Palicki.

W półfinałowych meczach Szwedzi przegrali z Hiszpanami 27:32, a "Sborna" uległa biało-czerwonym 21:27. Wszystkie cztery drużyny rywalizować będą w styczniu w Polsce w mistrzostwach Europy.