Thriller w końcówce hitu kolejki. Vistal lepszy od Zagłębia o jedną bramkę!

Piłka ręczna

W spotkaniu kończącym 9. kolejkę PGNiG Superligi kobiet doszło do szlagierowej konfrontacji: piłkarki ręczne Vistalu Gdynia zmierzyły się we własnej hali z Metraco Zagłębiem Lubin. Emocjonujący spektakl zakończył się zwycięstwem gospodyń 26:25.

Choć wynik spotkania otworzyła celnym rzutem Zana Marić, to gospodynie szybko wypracowały sobie przewagę i po trafieniu Patrycji Kulwińskiej prowadziły po 10. minutach 6:3. Ekipa z Lubina goniła wynik, udało się w 28. minucie, gdy Sanja Premovic trafiła z rzutu karnego w poprzeczkę, ale zdołała skutecznie dobić piłkę. Szczypiornistki z Gdyni jeszcze przed przerwą znów odskoczyły rywalkom. Skuteczna akcja Aleksandry Zych oraz dwie kontry Katarzyny Janiszewskiej sprawiły, że po 30. minutach Vistal prowadził 14:11.

Polska - Hiszpania. Transmisja w Polsacie Sport

W drugiej połowie gospodynie jeszcze zwiększyły dystans. W 39. minucie prowadziły 19:13 i wydawało się, że przejęły kontrolę nad spotkaniem. Przyjezdne znów wróciły jednak do gry, mozolnie odrabiały straty i w 53. minucie znów doprowadziły do remisu. Piłka po rzucie Zany Marić trafiła co prawda w słupek, ale szczęśliwie dla lubinianek odbiła się od nogi bramkarki i wylądowała w siatce. Rozpoczęła się pełna emocji końcówka, z której zwycięsko wyszła drużyna z Gdyni. Straty szczypiornistek Zagłębia w ataku bezlitośnie wykorzystały gdynianki, a dwa rzuty Moniki Kobylińskiej przesądziły o wyniku meczu. W końcówce Weronika Kordowiecka obroniła rzut karny Zagłebia.

Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin 26:25 (14:11)

Najwięcej bramek: dla Vistalu - Monika Kobylińska 9, Katarzyna Janiszewska 6, Dunja Tasic 4; dla Zagłębia - Żana Maric 11, Kaja Załęczna 4.

Pozostałe wyniki meczów 9. kolejki:

2015-11-03: Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 36:23 (13:10)
2015-11-06: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 30:26 (18:15)
2015-11-07: Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin 21:28 (9:15)
2015-11-07: Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 29:23 (12:13)
2015-11-07: Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 32:24 (19:12)

Na czele tabeli Selgros Lublin, Pogoń Baltica Szczecin i Start Elbląg - wszystkie  z bilansem 15 punktów (7-1-1).