1 liga: Skróty meczów 16. kolejki

16. kolejka 1 ligi przebiegała pod dyktando faworytów. Swoje mecze wygrały Wisła Płock, Zagłębie Sosnowiec, Arka Gdynia oraz Stomil Olsztyn. Na dole tabeli także zaczyna robić się ciekawie, gdyż drugi mecz z rzędu wygrał Rozwój Katowice.

W minionej serii gier byliśmy świadkami dwóch hitów. Już w piątek w Gdyni miejscowa Arka zmierzyła siły z Dolcanem Ząbki. To było stracie dwóch dobrych znajomych na ławce trenerskiej, gdyż Grzegorz Niciński był asystentem Dariusza Dźwigały, gdy ten pracował w Arce. Spotkanie z podtekstami zaczęło się idealnie dla gości, którzy po 24.minutach prowadzili 2:0, a dwa gole strzelił Marcin Krzywicki. Pościg gdynian okazał się jednak udany. Jeszcze pierwszej połowie kontaktową bramkę zdobył Michał Nalepa, a w drugiej części gry do siatki trafiali Antoni Łukasiewicz oraz Rafał Siemaszko.

Paluchowski o zawodnikach z castingu, wielkim talencie Araka i pożegnaniu z Legią

Drugim hitem z pewnością było starcie Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów na zakończenie 16. kolejki. Tutaj żadnych pogoni i zwrotów akcji nie było. Gospodarze byli lepsi i zasłużenie zainkasowali trzy punkty. Bardzo pomogły im warunki atmosferyczne, gdyż dzięki porywistemu wiatrowi gola strzelił Grzegorz Fonfara. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Martin Pribula - dzięki pomocy bramkarza gości Sławomira Janickiego.

Zwycięstwa zainkasowały także Wisła Płock, która po raz kolejny wygrała na trudnym terenie - tym razem z Wigrami Suwałki. Znowu duży udział w wygranej miał Damian Piotrowski - strzelec jednego z goli. Cenne trzy punkty na konto dopisał także Stomil Olsztyn, który po golu Rafała Kujawy pokonał na wyjeździe Pogoń Siedlce. Nie przestaje zadziwiać  Rozwój Katowice, który po serii pięciu meczów bez zwycięstwa, teraz wygrał po raz drugi z rzędu.

Wyniki 16. kolejki:

Arka Gdynia - Dolcan Ząbki 3:2 (Nalepa 43, Łukasiewicz 59, Siemaszko 79 - Krzywicki 12, 24)
MKS Kluczbork - Chojniczanka Chojnice 1:3 (Nitkiewicz 88 - Grzelak 52, 90+4, Rybski 63)
Wigry Suwałki - Wisła Płock 1:2 (Hanzel 22 - Piotrowski 20, Reca 38)
Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 0:0
Miedź Legnica - Drutex-Bytovia 2:0 (Sabala 15, Marquitos 25)
GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (Iwan 16)
GKS Bełchatów - Rozwój Katowice 0:2 (Kun 17, Jaroszek 43)
Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 0:1 (Kujawa 16 [rz.k.])
Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2:0 (Fonfara 44, Pribula 74)