Anita Włodarczyk wyróżniona na koniec sezonu

Mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk otrzymała największą liczbę głosów wśród kobiet w konkurencjach rzutowych w pierwszej turze głosowania na lekkoatletów roku IAAF - poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki.

1 sierpnia podczas 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej we Władysławowie Włodarczyk uzyskała rekordowy rezultat - 81,08 m. Została pierwszą kobietą, która przekroczyła granicę 80 metrów. Poprzedni najlepszy wynik również należał do Włodarczyk - 79,58 m.

Niecały miesiąc później w Pekinie Polka wywalczyła tytuł mistrzyni świata - 80,85 m. Poza tym wygrała wszystkie zawody, w których w tym roku startowała.

Wśród mężczyzn za najlepszego w konkurencjach rzutowych uznano oszczepnika Juliusa Yego z Kenii, również złotego medalistę z Chin.

Finałowa szóstka (trzy kobiety i trzech mężczyzn) plebiscytu na najlepszych lekkoatletów roku zostanie ogłoszona 17 i 18 listopada.