Orlen Liga: Budowlani Łódź ze zwycięstwem

Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały piąte już spotkanie w bieżącym sezonie Orlen Ligi. Tym razem łodzianki gładko zwyciężyły w Rzeszowie z miejscowym Developresem 3:0. Tym samym wróciły na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Ekipa z Łodzi po czterech zwycięstwach z rzędu w poprzedniej kolejce została zastopowana w Pile. Natomiast zespół Developresu SkyRes Rzeszów po czterech porażkach przełamał niemoc wygrywając w Legionowie. - Mam nadzieję, że po gorszym początku sezonu teraz wejdziemy na dobra drogę i jeszcze w niejednym meczu będziemy pokazywać dobrą siatkówkę i zdobywać punkty – mówiła przed poniedziałkowym meczem przyjmująca Developresu Agata Skiba.

Bardzo mocne rywalki w europejskich pucharach

Od początku inauguracyjnej partii warunki gry dyktowały siatkarki z Łodzi. Zespół trenera Mariusza Wiktorowicza miał spore problemy z przyjęciem zagrywki, a łodzianki sukcesywnie powiększały dystans. Na nic zdawały się zmiany, jakie dokonywał trener Wiktorowicz. Jego zespół nie był w stanie przeciwstawić się dobrze grającym rywalkom, wśród których pierwszoplanową postacią była rumuńska przyjmująca Daiana Muresan (80 proc. skuteczności).

Drugi set był jeszcze bardziej jednostronnym widowiskiem. Łodzianki od samego początku „naskoczyły” na rywalki zagrywką i ich przewaga w rosła w błyskawicznym tempie. Po serwisach Sylwii Pycii Budowlanie wygrywały 9:1, a raz za razem na szczelny blok rywalek nadziewała się Ewa Śliwińska. Przyjezdne w pewnym momencie prowadziły już19:10 i było już praktycznie po secie. Ostatecznie rzeszowianki zdołały ugrać w nim jedyne 12 punktów.

Najwięcej emocji przyniosła partia nr 3, która zakończyła się dopiero grą na przewagi. Łodzianki prowadziły już 23:20, ale trzy proste błędy pozwoliły gospodyniom wrócić do żywych. Co więcej, rzeszowianki miały nawet trzy piłki setowe! Nie potrafiły wykorzystać żadnej, natomiast Budowlane były dużo bardziej skuteczne. Pojedynczy blok sprawił, że łodzianki wygrały seta 29:27 i cały mecz 3:0. W końcówce najadły się jednak sporo strachu!

Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 12:25, 27:29)

Developres SkyRes Rzeszów: Ana Otasevic, Joanna Kapturska, Magdalena Hawryła, Paulina Głaz, Weseła Bonczewa, Agata Skiba - Lucyna Borek (libero) - Adrianna Budzoń, Magda Jagodzińska, Nikolina Jelic, Ewa Śliwińska, Dominika Nowakowska.

Budowlani Łódź: Sylwia Pycia, Pavla Vincourova, Daiana Muresan, Heike Beier, Gabriela Polańska, Martyna Grajber – Dorota Medyńska (libero) - Magdalena Woźniczka.