- Takie spotkania zawsze wywołują duży dreszczyk emocji. Gra się w nich nie tylko o punkty. Stawką jest prestiż, satysfakcja z pokonania groźnego rywala. Gdy prowadziłem Gwardię Wrocław nie trzeba było moch zawodników mobilizować na spotkanie z Legią Warszawa. Chłopaki sami nakręcali się bardzo pozytywnie na taką konfrontację - wspomina nestor polskich trenerów Władysław Pałaszewski.

 

 

Skra i Resovia w znakomitej formie przed hitem

 


Podobnego zdania jest Waldemar Wspaniały, który przed laty prowadził Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, a o meczach jego zespołu z AZS-em Częstochowa mówiła nie tylko siatkarska Polska.

 


- Były takie sezony, że liczyły się tylko te dwie drużyny. Przed spotkaniem z tym rywalem zespół maksymalnie mobilizował. W meczu Bełchatowa z Rzeszowem nie ma zdecydowanego faworyta. Każda drużyna ma swoje atuty. Liczę, że będzie dużo walki i dobrej siatkówki. Zobaczymy reprezentantów kilku krajów - dodaje Waldemar Wspaniały.

 


Niewykluczone, że w PGE Skrze zobaczymy już w środę 34-letniego hiszpańskiego przyjmującego Israela Calderona Rodrigueza. W 2007 roku z reprezentacją swego kraju został mistrzem Europy. Mierzący 195 centymetrów wzrostu zawodnik podpisał z PGE Skrą krótkoterminową umowę obowiązującą do końca roku. Zadaniem Hiszpana będzie wypełnienie luki po Michale Winiarskim, który zmaga się z kontuzją kręgosłupa i aktualnie leczy się w jednej z niemieckich klinik. Mistrz świata z 2014 roku prawdopodobnie będzie gotowy do gry dopiero w nowym roku.

 


Dwa mecze trzeciej kolejki zostaną rozegrane we wtorek. AZS Politechnika Warszawska podejmie Cerrad Czarnych Radom. Stołeczni kibice mocno liczą na dobrą formę mistrza świata Pawła Zagumnego. - Mamy ogromny potencjał. Musimy ciężko pracować i się rozwijać. Cały czas się bowiem poznajemy, zgrywamy i docieramy. Idziemy w dobrym kierunku - powiedział Paweł Zagumny, cytowany na stronie internetowej AZS PW.

 

 

Program trzeciej kolejki PlusLigi:


wtorek

Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn (18:00)
AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom (20:30) (transmisja w Polsacie Sport)

środa


PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów (14:45)

(Studio Polsatu Sport od godziny 14.00; gośćmi Jerzego Mielewskiego będą: Ireneusz Mazur i Michał Winiarski; mecz komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga).

Łuczniczka Bydgoszcz - Effecter Kielce (17:00)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin (17:00)
Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała (18:00)
AZS Częstochowa - LOTOS Trefl Gdańsk (18:00).