Już dziś w Bełchatowie zobaczymy hit PlusLigi! PGE Skra Bełchatów zmierzy się z mistrzami Polski, siatkarzami Asseco Resovia Rzeszów. Zdaniem Damiana Dacewicza to właśnie goście są faworytami. – Zespół z Rzeszowa czeka trudne zadanie, bo w Bełchatowie panuje zawsze gorąca atmosfera, a kibice już pewnie szykują kocioł. Spodziewam się wyrównanego meczu, jednak niewiele większy procent stawiam na zespół Resovii - mniej więcej w proporcjach 60 do 40 dla nich. Myślę, że mistrz Polski w końcu wygra w Bełchatowie, bo z tego co pamiętam, to dawno nie zwyciężył na tym gorącym terenie – ocenia były reprezentant Polski.

 

Hit w Bełchatowie: Wlazły kontra Kurek

 

Marcin Lepa uważa natomiast, że w bezpośrednim pojedynku lidera Skry Facundo Conte z gwiazdą Resovii Bartoszem Kurkiem możemy spodziewać się fajerwerków! – Bo to dwaj nieprawdopodobnie dynamiczni zawodnicy… W dotychczasowych meczach Ligi Mistrzów i PlusLigi Resovia udowadniała, że ma nieprawdopodobne bogactwo składu. To może być klucz do zwycięstwa w bezpośrednim starciu ze Skra – analizuje dziennikarz Polsatu Sport i dodaje: – Bełchatów mimo wszystko ma węższy skład, a po niektórych zawodnikach widać wahania formy. Są oni zmęczeni sezonem reprezentacyjnym. Jest jednak ktoś, kto zmęczony nie jest i kto potrafi pomóc w każdym spotkaniu. Tym kimś jest Mariusz Wlazły – mówi Lepa.

 

Rozmowy z Marcinem Lepą i Damianem Dacewiczem zobacz w materiałach wideo.

 

Mecz PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów od godz. 14.45 w Polsacie Sport. Od godz. 14.00 zapraszamy na studio, które poprowadzi Jerzy Mielewski.