Marcin Dorna: Budujemy nawyk wygrywania

Byliśmy lepszym zespołem, oprócz gola stworzyliśmy sobie jeszcze kilka sytuacji. Widać, że nasz potencjał można rozwijać. Wygrywanie może być nawykiem i widać, że taki duch się rodzi. Oczywiście, będziemy jeszcze poprawiać naszą grę - powiedział Polsatsport.pl selekcjoner kadry U21.

Sebastian Staszewski: Widzieliśmy dzisiaj dwie twarze reprezentacji Polski: ta z pierwszej połowy rozczarowała, ta z drugiej chyba już wywołała uśmiechy?

Marcin Dorna: Mecz trwa 90 minut. Pracujemy nad tym, żebyśmy grali dobrze i skutecznie przez całe spotkanie zarówno w obronie, jak i w ataku, ale jeśli jeszcze nie jesteśmy w stanie tego zrobić, to chyba powinno cieszyć, że lepiej zagraliśmy w drugiej połowie. W przerwie zmodyfikowaliśmy trochę nasze założenia i wygraliśmy 1:0. Byliśmy lepszym zespołem, oprócz gola stworzyliśmy sobie jeszcze kilka sytuacji. Widać, że nasz potencjał można rozwijać. Wygrywanie może być nawykiem i widać, że taki duch się rodzi. Oczywiście, będziemy jeszcze poprawiać naszą grę.

A czy rodzi się duet Lipski - Piątek?

Dzisiaj w takim ustawieniu grali po raz pierwszy. Patryk Lipski zagrał dzisiaj na pozycji "10" w naszej drużynie po raz pierwszy, wcześniej dwa razy zagrał trochę bardziej cofnięty. Dzisiaj po raz pierwszy Krzysiek Piątek zagrał jako jedyny, wysunięty napastnik. To są rzeczy, które wymagają czasu.

Cała rozmowa z trenerem Marcinem Dorną w załączonym materiale wideo.