GP Brazylii: Oba treningi dla kierowców Mercedesa

Moto

Kierowcy zespołu Mercedes GP Brytyjczyk Lewis Hamilton i Niemiec Nico Rosberg wygrali dwa piątkowe treningi na torze Interlagos w Sao Paulo przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Brazylii.

Na pierwszym najszybszy był Hamilton - 1.13,543, który już wcześniej zapewnił sobie drugi z rzędu, a trzeci w karierze tytuł mistrzowski. Drugi czas - 1.14,062 miał Rosberg, trzeci Niemiec Sebastian Vettel - 1.14,168.

F1: Niegroźny wypadek Hamiltona

Hamilton jako jedyny pokonał okrążenie na Autodromo Jose Carlos Pacew poniżej 1.14,000. Jeżdżono w dobrych warunkach, temperatura powietrza wynosiła 27 st. C, asfaltu 37. Nadal ogromne problemy mieli kierowcy McLarena Hiszpan Fernando Alonso i Brytyjczyk Jenson Button. Silniki Hondy montowane od tego sezonu w ich bolidach ustępują jednostkom napędowym rywali. Byli mistrzowie świata nie liczą się w tym roku w walce o czołowe pozycje.

Na drugim treningu zawodnicy Mercedesa zamienili się miejscami. Najszybszy był Rosberg - 1.12,385, drugi czas - 1.12,843 "wykręcił" Hamilton. Trzeci był ponownie Vettel, ale kierowca Ferrari był prawie o sekundę wolniejszy od Rosberga uzyskując 1.13,345.

Drugiej sesji nie ukończył Alonso, gdyż zapalił się silnik w jego samochodzie. Bolid ugaszono, ale był uszkodzony i Hiszpan nie mógł ponownie wyjechać na tor. Mistrzem świata w sezonie 2015 jest już Hamilton. O drugie miejsce walczą Rosberg i Vettel. Pierwszy z nich ma 272 pkt, a Vettel 251 pkt.

Do zakończenia sezonu F1 zostały dwa wyścigi - 15 listopada o GP Brazylii i 29 listopada o GP Abu Zabi.