NBA: Kolejna kontuzja Duranta

Jeden z liderów Oklahoma City Thunder Kevin Durant niedługo cieszył się z formy i powrotu do zdrowia w nowym sezonie koszykarskiej ligi NBA, po półrocznej rehabilitacji po operacji stopy. W następstwie kolejnej kontuzji musi pauzować co najmniej 7-10 dni.

Zawodnik doznał nadwyrężenia mięśnia lewego uda we wtorkowym meczu z Washington Wizards. Uraz, który wyklucza go z zajęć na co najmniej 7-10 dni, potwierdziły wyniki badań przy użyciu rezonansu magnetycznego. Po upływie tego czasu zawodnik ponownie przejdzie kontrolę i dopiero wtedy lekarze zadecydują o jego ewentualnym powrocie na parkiet.

Top10 5. kolejki TBL: Tak lata James! Tak podaje Skibniewski

Thunder pokonali w Waszyngtonie ekipę Marcina Gortata 125:101, a Durant zakończył spotkanie po dwóch kwartach z dorobkiem dość skromnym jak na swoje wcześniejsze dokonania - 14 pkt i 10 zbiórek.

Jego średnie z obecnych rozgrywek NBA (wystąpił w ośmiu meczach) to 28,1 pkt (czwarty w klasyfikacji strzelców), 7,3 zbiórek, 3,0 asysty, 1,25 bloków oraz 35 minut spędzanych na boisku.

Najlepszy koszykarz (MVP) i strzelec w 2014 roku miał fatalny - z powodu kłopotów ze zdrowiem - miniony sezon 2014/15. Od początku rywalizacji trapił go ból palca prawej nogi i ostateczne na początku kwietnia poddał się operacji przeszczepu kości stopy. Sześciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd rozegrał zaledwie 27 spotkań, a Oklahoma nie zdołała awansować do fazy play off.