facebook twitter youtube instagram RSS

PlusLiga: Skra zmiażdżyła Lotos w hicie kolejki

W szlagierowej konfrontacji czwartej kolejki PlusLigi siatkarze PGE Skra Bełchatów zdecydowanie wygrali z Lotosem Treflem Gdańsk 3:0. Bełchatowianie zrewanżowali się rywalom za półfinałową rywalizację w poprzednim sezonie i poprawili sobie humory po porażce w poprzedniej kolejce z Asseco Resovią.

Gospodarze mieli z gdańszczanami do wyrównania rachunki z poprzedniego sezonu. Lotos niespodziewanie wyeliminował wówczas Skrę w półfinale, wygrywając 3-1 (3:2, 1:3, 3:0, 3:2). Spotkanie w Bełchatowie poprzedziła minuta ciszy, poświęcona ofiarom zamachów terrorystycznych we Francji.

Kapitan siatkarskiej reprezentacji Bułgarii o zamachach w Paryżu

Mecz zupełnie nie ułożył się po myśli przyjezdnych. Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. Po wyrównanym początku (2:2, 5:5), gospodarze już na pierwszej przerwie technicznej wypracowali sobie trzy oczka zaliczki. W środkowej części seta gospodarze powiększali przewagę, a gdańszczanie mieli kłopoty z kończeniem akcji. Trener Andrea Anastasi rotował składem, zdjął z parkietu słabiej dysponowanych Sebastiana Schwarza i Murphy Troya, wpuścił Miłosza Hebdę i Damiana Schulza. Mimo, iż zmiany poprawiły grę, goście nie byli już w stanie w końcówce nawiązać walki o wygranie premierowej partii. Marcel Gromadowski skutecznym atakiem po skosie dał swej drużynie piłkę setową (24:16), a set zakończył się zepsutą zagrywką Mateusza Miki.

W drugiej odsłonie znów oglądaliśmy wyrównany początek. Na pierwszej przerwie technicznej punkt przewagi mieli gdańszczanie, jeszcze po skutecznym ataku Mateusza Miki był remis 9:9. Później nastąpiła seria siedmiu wygranych akcji ekipy z Bełchatowa (16:9), która praktycznie rozstrzygnęła tę partię. W końcówce goście znów popełniali błędy, a siatkarze Skry kontrolowali sytuację. Autowy atak Murphy Troya ustalił wynik seta na 25:20. W trzeciej partii nie udało się gościom odwrócić losów meczu. Skra znów odskoczyła  rywalom po pierwszej przerwie (15:10), ale wówczas pojawił się cień nadziei dla gdańszczan. W trzech kolejnych akcjach zawiódł Facundo Conte i wynik 15:13 brzmiał już bardziej optymistycznie. Po chwili Argentyńczyk został zmieniony przez Israela Rodrigueza, który przerwał czarną serię. Końcówka seta znów była jednostronna. Skuteczna gra Mariusza Wlazłego i Nicolasa Marechala zapewniła gospodarzom zdecydowane zwycięstwo. MVP: Mariusz Wlazły.

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

PGE Skra: Facundo Conte, Karol Kłos, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona - Robert Milczarek (libero) - Marcel Gromadowski, Marcin Janusz, Mariusz Marcyniak, Israel Rodriguez

Lotos Trefl: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Sebastian Schwarz, Murphy Troy - Piotr Gacek (libero) - Miłosz Hebda, Artur Ratajczak, Damian Schulz, Przemysław Stępień.

14:48

Witamy w relacji na żywo z meczu PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk, który jest hitem Plusligi.

14:48

Mecz w Bełchatowie poprzedzi minuta ciszy dla ofiar piątkowych ofiar zamachów w Paryżu.

14:54

WYJŚCIOWE SKŁADY:

PGE Skra: Uriarte, Wlazły, Kłos, Wrona, Conte, Marechal oraz Milczarek (libero).
Lotos Trefl: Falaschi, Troy, Grzyb, Schwarz, Gawryszewski, Mika oraz Gacek (libero).

14:55

SKRA - LOTOS 0:0, 2:2 Przestrzelona zagrywka Wojciecha Grzyba.

14:58

SKRA - LOTOS 0:0, 5:5 Wyrównany początek premierowej odsłony.

15:01

SKRA - LOTOS 0:0, 8:5 Trzy oczka zaliczki Skry na pierwszej przerwie.

15:02

SKRA - LOTOS 0:0, 9:5 Sebastian Schwarz zatrzymany blokiem przez Mariusza Wlazłego.

15:06

SKRA - LOTOS 0:0, 13:8 Autowy atak Mateusza Miki. Rośnie przewaga gospodarzy. Andrea Anastasi prosi o czas.

15:07

SKRA - LOTOS 0:0, 14:8 Sebastian Schwarz atakuje w siatkę. Po chwili zmienia go Miłosz Hebda.

15:08

SKRA - LOTOS 0:0, 15:8 Cztery akcje z rzędu wygrane przez Skrę. Andrea Anastasi bierze już drugi czas.

15:09

SKRA - LOTOS 0:0, 16:9 Siedem punktów przewagi gospodarzy na drugiej przerwie.

15:11

SKRA - LOTOS 0:0, 16:11 Miłosz Hebda zablokował atak Facundo Conte.

15:12

SKRA - LOTOS 0:0, 18:12 Skuteznie z prawego skrzydła Mariusz Wlazły.

15:14

SKRA - LOTOS 0:0, 20:13 Mariusz Wlazły przedarł się przez potrójny blok rywali.

15:16

SKRA - LOTOS 0:0, 22:14 Nicolas Marechal - as serwisowy.

15:18

SKRA - LOTOS 0:0, 24:16 Marcel Gromadowski z prawego skrzydła po skosie. Piłka setowa dla Skry.

15:20

SKRA - LOTOS 1:0 (25:17) Przestrzelona zagrywka Mateusza Miki kończy pierwszą odsłonę. Pewne zwycięstwo Skry.

15:26

SKRA - LOTOS 1:0, 3:3 Bartosz Gawryszewski przestrzelił zagrywkę.

15:27

SKRA - LOTOS 1:0, 3:5 Mariusz Wlazły atakuje w aut.

15:28

SKRA - LOTOS 1:0, 5:5 Punktuje Nicolas Marechal.

15:29

SKRA - LOTOS 1:0, 6:6 Mateusz Mika zablokowany.

15:30

SKRA - LOTOS 1:0, 7:8 Punkt przewagi gości na pierwszej przerwie.

15:33

SKRA - LOTOS 1:0, 9:8 Facundo Conte zablokował Mateusza Mikę.

15:34

SKRA - LOTOS 1:0, 11:9 Andrzej Wrona ze środka.

15:35

SKRA - LOTOS 1:0, 12:9 Mariusz Wlazły kończy kontrę Skry. Przerwa dla Andrei Anastasiego.

15:36

SKRA - LOTOS 1:0, 13:9 Mariusz Wlazły na prawym skrzydle obija dłonie blokujących rywali.

15:37

SKRA - LOTOS 1:0, 15:9 Mariusz Wlazły bez litości dla gdańszczan. Tym razem skutecznie atakuje po prostej.

15:39

SKRA - LOTOS 1:0, 16:9 Karol Kłos - as serwisowy. Zdecydowana przewaga Skry na drugiej przerwie.

15:41

SKRA - LOTOS 1:0, 18:10 Murphy Troy nie trafia w boisko. Andrea Anastasi prosi o czas.

15:45

SKRA - LOTOS 1:0, 19:13 Miłosz Hebda dał dobrą zmianę. Kończy kolejną akcję Lotosu.

15:45

SKRA - LOTOS 1:0, 19:14 Murphy Troy - as serwisowy. Miguel Falasca bierze czas.

15:47

SKRA - LOTOS 1:0, 21:15 Punktuje Nicolas Marechal.

15:48

SKRA - LOTOS 1:0, 21:17 Miłosz Hebda - as serwisowy.

15:49

SKRA - LOTOS 1:0, 23:17 Mariusz Wlazły obił dłonie blokujących gdańszczan.

15:51

SKRA - LOTOS 1:0, 24:18 Nicolas Marechal kończy atak z lewej strony, dając swej drużynie piłkę setową.

15:51

SKRA - LOTOS 1:0, 24:19 Mateusz Mika. Goście jeszcze się bronią.

15:52

SKRA - LOTOS 1:0, 24:20 Mateusz Mika obił blok rywali.

15:53

SKRA - LOTOS 2:0 (25:17, 25:20) Murphy Troy atakuje w aut. Koniec seta.

16:00

SKRA - LOTOS 2:0, 4:2 Przewaga Skry na początku trzeciej partii. Nicolas Uriarte popisał się skuteczną kiwką.

16:01

SKRA - LOTOS 2:0, 5:2 Zablokowany Murphy Troy. Andrea Anastasi bierze czas.

16:03

SKRA - LOTOS 2:0, 6:6 Miłosz Hebda - as serwisowy.

16:04

SKRA - LOTOS 2:0, 8:6 Dwa punkty przewagi gospodarzy na pierwszej przerwie.

16:07

SKRA - LOTOS 2:0, 10:6 Powtarza się historia z poprzednich partii. Skra znów odskakuje rywalom po pierwszej przerwie.

16:08

SKRA - LOTOS 2:0, 12:7 Karol Kłos ze środka.

16:09

SKRA - LOTOS 2:0, 12:8 Karol Kłos tym razem nadział się na blok rywali.

16:12

SKRA - LOTOS 2:0, 15:11 Nieudany atak Facundo Conte.

16:14

SKRA - LOTOS 2:0, 15:12 Facundo Conte znów nie trafia w boisko.

16:16

SKRA - LOTOS 2:0, 15:13 Czarna seria Facundo Conte trwa. Żółta kartka dla Argentyńczyka za zbyt emocjonalną reakcję. Czas dla opiekuna Skry, a Facundo Conte zostaje zmieniony przez Israela Rodrigueza.

16:18

SKRA - LOTOS 2:0, 16:13 Israel Rodriguez chwilę po wejściu na boisku kończy akcję Skry. Dwa punkty przewagi gospodarzy na drugiej przerwie.

16:19

SKRA - LOTOS 2:0, 18:15 Murphy Troy atakuje po bloku rywali.

16:20

SKRA - LOTOS 2:0, 19:16 Przestrzelona zagrywka gdańszczan.

16:21

SKRA - LOTOS 2:0, 20:16 Skutecznie Mariusz Wlazły.

16:23

SKRA - LOTOS 2:0, 23:17 Nicolas Uriarte - as serwisowy.

16:24

SKRA - LOTOS 2:0, 24:18 Nicolas Marechal - piłka meczowa dla Skry!

16:26

SKRA - LOTOS 2:0, 24:19 Israel Rodriguez przestrzelił atak.

16:27

SKRA - LOTOS 3:0 (25:17, 25:20, 25:19) Zdecydowane zwycięstwo Skry! MVP: Mariusz Wlazły.