Przerwany inauguracyjny mecz drużyny Karnowskiego w lidze NCAA

Inauguracyjny mecz rozgrywek koszykarskiej ligi NCAA pomiędzy Gonzaga Bullgs, z reprezentantem Polski Przemysławem Karnowskim w składzie, a Pittsburgh Panters został przerwany po pierwszej połowie z powodu zbyt śliskiego parkietu w bazie marines na Okinawie.

Obydwa zespoły poleciały do Japonii, by tam zainaugurować rozgrywki ligi uniwersyteckiej w spotkaniu nazywanym The Armed Forces Classic. Nie było im jednak dane dokończyć meczu. Przy wyniku 37:35 do przerwy dla Pittsburgha sędziowie przerwali zawody, gdyż mokry, śliski od skraplającej się pary wodnej parkiet w hali Foster Field House na Okinawie uniemożliwiał grę.

Nie żyje były koszykarz Śląska i Turowa

Karnowski w pierwszych 20 minutach zdobył trzy punkty (1/4 z gry, 1/2 wolne), miał zbiórkę w obronie, asystę, blok, dwie straty i dwa faule. Najwięcej punktów dla Gonzagi uzyskał Kanadyjczyk Kyle Wiltjer - 15, a dla Panthers Michael Young - 11.

"Boisko było w takim stanie, że nie dało się dokończyć meczu. Dziś bardziej chodziło o to, by utrzymać się na nogach niż rozgrywać akcje" - powiedział trener Gonzagi Mark Few.

Mecze Armed Forces Classic to nowa tradycja w lidze uniwersyteckiej. Dedykowane są żołnierzom, oficerom i ich rodzinom. Mają pokazać, że akademiccy sportowcy doceniają ich służbę i misję. Pierwszy odbył się w Niemczech w bazie lotniczej Ramstein w listopadzie 2012 roku (Connecticut - Michigan State 66:62). Kolejne miały miejsce w południowokoreańskim Camp Humphreys (Oregon - Georgetown 82:75) i w portorykańskim Borinquen (Louisville - Minnesota 81:68). 11 listopada 2016 taki mecz ma się odbyć w Joint Base Pearl Harbor-Hickam w Honolulu.