Orlen Liga: Wygrana PGE Atom Trefl Sopot. Nieszczęśliwa siódemka gospodyń

Siódemka nie okazała się szczęśliwa dla siatkarek SK bank Legionovii Legionowo. W 7. kolejce Orlen Ligi przegrały przed własną publicznością z PGE Atom Trefl Sopot 0:3. Po raz siódmy w historii!

Sopocianki były zdecydowanymi faworytkami tego meczu. Nawet pomimo tego, że ostatnio im się nie wiodło. W ciągu tygodnia przegrały z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza w Orlen Lidze i VakifBankiem Stambuł w Lidze Mistrzyń.

Orlen Liga: Emocje w Dąbrowie Górniczej. Impel ograł Pałac

- Gra co dwa, trzy dni kiedyś musi dać się we znaki. Tak to wygląda od dłuższego czasu i widać, że przyszedł dla nas słabszy moment. Jesteśmy tylko ludźmi - tłumaczyła Katarzyna Zaroślińska.

Mecz w Legionowie był dla siatkarek z Sopotu doskonałą okazją, żeby się odbudować. Tak też się stało. Chociaż sam początek pierwszego seta tego nie zwiastował, bo w pewnym momencie gospodynie prowadziły już 4:1. Później do głosu doszły jednak faworytki, wygrywając partię 25:16.

Drugi i trzeci set wyglądały podobnie. Przewaga sopocianek nie podlegała dyskusji. Wygrały kolejne partie 25:17 i 25:15. MVP spotkania została wybrana Klaudia Kaczorowska, chociaż wiele wskazywało na to, że otrzyma ją Zaroślińska. Możliwe, że przesądziła o tym lepsza zagrywka Kaczorowskiej.

SK bank Legionovia Legionowo – PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (16:25, 17:25)

SK bank Legionovia: Gajewska, Paszek, Pacak, Smarzek, Wójcik, Chojnacka, Wysocka (libero) oraz Połeć, Bociek, Szubert, Grzelak, Bociek, Szymańska

PGE Atom Trefl: Radenković, Balkestein, Efimienko, Zaroślińska, Kaczorowska, Tokarska, Durajczyk (libero) oraz Łukasik, Miros, Kaczmar, Sawenczuk, Damaske