PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polska szósta w sprincie drużynowym

Startujący w zawodach Pucharu Świata w Calgary polscy łyżwiarze szybcy zajęli szóste miejsce w rozgrywanym po raz pierwszy sprincie drużynowym. Wygrali Holendrzy, a w rywalizacji kobiet - bez udziału Polek - triumfowały Japonki.

Artur Waś, Artur Nogal i Piotr Michalski uzyskali czas 1.21,47. Holendrzy - Ronald Mulder, Kai Verbij i Stefan Groothuis - pokonali ten dystans w 1.18,79. Ich czas oraz Japonek - 1.26,82 - to automatycznie rekordy świata, ponieważ ta konkurencja w oficjalnych zawodach ISU była rozegrana po raz pierwszy.

Kruczek ogłosił skład na pierwszy konkurs Pucharu Świata. Są m.in. Stoch i Żyła

Sprinty drużynowe kończyły drugi dzień zawodów w Calgary. Wcześniej rekord świata na 1000 m ustanowiła Amerykanka Heather Richardson - 1.12,51. Z reprezentantów Polski w konkurencjach indywidualnych najlepiej spisał się Michalski - był 11. na 1000 m. Polscy panczeniści zajęli czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej na dochodzenie.