TBL: Było nerwowo, ale w Koszalinie hit dla gospodarzy. Popis Jamesa

AZS Koszalin ograł Anwil Włocławek 75:68 w spotkaniu kończącym niedzielne zmagania Tauron Basket Ligi. Jeszcze dwie minuty przed końcem meczu goście mogli mieć nadzieje na wyszarpanie zwycięstwa, jednak końcówka należała do gospodarzy prowadzonych przez efektownego Ra'Shada Jamesa.

Początek meczu przyniósł nerwową i niezbyt skuteczną grę, co przełożyło się na niską liczbę trafionych rzutów. Na lepszy okres gry Anwilu skutecznie odpowiedział Ra'Shad James, który był dzisiaj wiodącą postacią gospodarzy. Na prowadzeniu po pierwszej połowie byli jednak włocławianie, którzy po rzutach Roberta Skibniewskiego i Kervina Bristola wyszli na pięciopunktowe prowadzenie.

Efektowny wsad Jamesa w… Koszalinie! (WIDEO)

Goście przeważali również na początku drugiej części gry. AZS powoli zabierał się do odrabiania strat i ostatecznie doprowadził do remisu po akcji 2+1 Igora Wadowskiego. Przed startem decydującej, czwartej kwarty na prowadzeniu był jednak jeszcze Anwil. To dopiero końcówka spotkania miała wyjaśnić, kto będzie górą w hicie.

AZS złapał wiatr w żagle po skutecznych akcjach Waltona i Jamesa, który zresztą prowadził swój zespół do powiększenia przewagi. Trzy rzuty Amerykanina dały aż siedem punktów przewagi na chwilę przed decydującymi fragmentami meczu, jednak kontrofensywa Jelinka doprowadziła do kolejnego tego wieczora remisu. Końcówka należała jednak do gospodarzy, a skuteczne akcje Wadowskiego, Mielczarka i Jamesa pozwoliły AZS-owi wygrać to spotkanie siedmioma oczkami. Najlepszym graczem meczu został Ra'Shad James, który zanotował 22 punkty i 10 zbiórek.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 75:68

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.