UFC 193: Polak ofiarą potwornego kopnięcia (WIDEO)

Sporty walki

Peter Sobotta (15-5-1) zaliczył pierwszą porażkę od pięciu lat! Polak na UFC 193 przegrał w starciu z Kylem Nokem (21-8-1) już w pierwszej rundzie pojedynku. Na trybunach Etihad Stadium występ Sobotty oglądało ponad 60 tysięcy widzów.

Walka pomiędzy Sobottą i Nokem trwała nieco ponad dwie minuty. Po nieco sennym rozpoczęciu Australijczyk wystrzelił niezwykle precyzyjnym kopnięciem na wątrobę i posłał Polaka na deski. Po przyjętym uderzeniu na twarzy Sobotty pojawił się grymas bólu. Polski zawodnik starał się jeszcze przez chwilę ratować sytuację, ale był bezradny. Sędzia Steve Perceval przerwał walkę już po 121 sekundach rywalizacji!

FEN 9: Podsumowanie i podziękowania od organizatorów

Dla Sobotty była to pierwsza porażka w karierze przez nokaut. Ostatnio Polak mógł pochwalić się serią siedmiu zwycięstw z rzędu, a po raz ostatni przegrał w 2010 roku na UFC 122 w walce przeciwko Amirowi Sadollahowi. W przeszłości Sobotta toczył pojedynki dla KSW i MMA Attack. Peter Sobotta urodził się w Zabrzu, ale na co dzień mieszka w Niemczech i reprezentuje barwy klubu Planet Eater.

Wyniki UFC 193:

Walk wieczoru:

Walka o pas wagi koguciej
135 lbs: Holly Holm pok. Rondę Rousey przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenia w parterze), runda 2., 0:59.

Druga walka wieczoru:

Walka o pas wagi słomkowej
115 lbs: Joanna Jedrzejczyk pok. Valerie Letourneau przez jednogłośną decyzję sędziowską (2x 49-46, 50-45).

Karta główna:

265 lbs: Mark Hunt pok. Antonio Silva przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1., 3:41.
185 lbs: Robert Whittaker pok. Uriah Halla przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).
265 lbs: Jared Rosholt pok. Stefana Struve przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).

Karta wstępna

155 lbs: Jake Matthews pok. Akbarha Arreolę przez TKO (przerwanie lekarza), runda 2., 5:00.
170 lbs: Kyle Noke pok. Petera Sobottę przez TKO (kopnięcie na korpus + ciosy), runda 1., 2:01.
205 lbs: Gian Villante pok. Anthony’ego Perosha przez TKO (prawy prosty), runda 1., 2:56.
125 lbs: Danny Martinez pok. Richiego Vaculika przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

185 lbs: Daniel Kelly pok. Steve’a Montgomery’ego przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
170 lbs: Richard Walsh pok. Stevena Kennedy’ego przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).
170 lbs: James Moontasri pok. Antona Zafira przez TKO (kopnięcie obrotowe boczne + ciosy), runda 1., 4:36.
125 lbs: Ben Nguyen pok. Ryana Benoita przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1., 2:35.