Vive Tauron Kielce zwycięskie w Danii. Kapitalny Szmal

Piłka ręczna

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce, w siódmej kolejce Ligi Mistrzów, udali się do Danii na mecz z KIF Kolding. Mimo poważnych problemów w pierwszej połowie, mistrzowie Polski pewnie wygrali 33:25. Było to trzecie zwycięstwo kielczan w tych rozgrywkach.

W pierwszej połowie dominowali gospodarze. Vive rozkręcało się z minuty na minutę. Świetne zawody rozgrywał niezawodny Sławomir Szmal. Popularny „Kasa” popisywał się wspaniałymi interwencjami. Pomimo tego podopieczni Tałtana Dujszebajewa schodzili na przerwę z niekorzystnym wynikiem 13:12.

Polska piłkarka ręczna pomaga w hospicjum

Druga połowa to popis mistrzów polski. Do stanu 22:22 gra była dość wyrównana, lecz po udanych akcjach Ivana Cupicia, Grzegorza Tkaczyka i Michała Jureckiego, Polacy objęli trzybramkowe prowadzenie. W końcówce znowu z najlepszej strony pokazał się Szmal, a Vive zdobywało bramki jak na zawołanie i pewnie wygrało.

Po siedmiu kolejkach Ligi Mistrzów kielczanie są na 4. miejscu grupy B. Duńczycy to rozczarowanie obecnej edycji. Tylko jedna wygrana w siedmiu meczach powoduje, iż  Skandynawowie plasują się na ostatniej pozycji.

KIF Kolding - Vive Tauron Kielce 25:33 (13:12)

KIF: Kasper Hvidt, Kristian Amussen – Lukas Karlson 4, Torsten Laen 6, Lars Jorgensen, Lasse Andersson 7, Bo Spellerberg, Magnus Landin Jacobsen 5, Cyril Viudes 1, Sebastian Augustinussen, Nikolaj Enderleit, Jakob Kuehne, Konstantin Igropulo 2

Vive Tauron: Sławomir Szmal – Branko Vujovic 1, Michał Jurecki 4, Grzegorz Tkaczyk 2, Tobias Reichmann 3, Piotr Chrapkowski 2, Mareusz Kus, Julen Aginagalde 1, Karol Bielecki 7, Mateusz Jachlewski 1, Manuel Strlek 2, Krzysztof Lijewski 1, Denis Buntic 5, Ivan Cupic 4