Trudno wskazać faworyta po meczu w Zenicy. Goście z Irlandii wyszli na prowadzenie w 82. minucie po tym, jak do siatki trafił Robbie Brady, jednak sto osiemdziesiąt sekund później wyrównał niezawodny Edin Dżeko.

 

Skrót meczu Bośnia i Hercegowina - Irlandia (WIDEO)

 

- To niezły wynik, jednak mogliśmy zapobiec utracie gola i wytrzymać ostatnie dziesięć minut. Damy z siebie wszystko. Wiemy, że oni mają w składzie kilku groźnych piłkarzy, więc będziemy musieli na nich uważać i grać swoje – stwierdził Brady.

 

Irlandii do awansu wystarczy bezbramkowy remis u siebie. Bośniacy muszą wygrać bądź przynajmniej zremisować 2:2. Wynik 1:1 oznaczałby dogrywkę.

 

O’Neill powinien mieć teraz szersze pole manewru. Do składu wracają pauzujący ostatnio za kartki Jon Walters i John O’Shea. Występ tego drugiego stoi jednak małym pod znakiem zapytania. Chociaż trenował w niedzielę, to wcześniej narzekał na kontuzję pachwiny. Nie wiadomo także, czy dojdzie do siebie Shane Long, leczący kostkę w ostatnim czasie. Takich problemów nie ma selekcjoner przyjezdnych Mehmed Bażdarević. On ma wszystkich piłkarzy do swojej dyspozycji.

 

Transmisja meczu Irlandia – Bośnia i Hercegowina w Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:35. Spotkanie skomentują Bożydar Iwanow i Andrzej Strejlau.