W pierwszym secie Matkowski i Zimonjic zostali przełamani dwukrotnie - przy stanie 1:1 i 1:3. Na otwarcie drugiej partii także pozwolili rywalom na zanotowanie "breaka", ale zrewanżowali się im w czwartym gemie. Polak i Serb jednak po raz kolejny stracili podanie przy stanie 3:3. W dziewiątym gemie obronili trzy piłki meczowe, ale w kolejnym byli bezradni. Spotkanie trwało godzinę i siedem minut. Matkowski i Zimonjic są rozstawieni z numerem siódmym, a Rojer i Tecau - z drugim. Duety te zmierzyły się wcześniej dwukrotnie i bilans był remisowy.

 

Ranking ATP: Djokovic na czele, Janowicz poza 50-tką

 

34-letni Polak po raz siódmy bierze udział w kończącej sezon imprezie masters. We wszystkich poprzednich występach w tych zawodach partnerował mu Mariusz Fyrstenberg. Ich najlepszym wynikiem jest finał z 2011 roku. Serb startuje po raz ósmy. Dwukrotnie triumfował - razem z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem (2008 i 2010).

 

Matkowski i Zimonjic zaczęli współpracę w marcu. Zanotowali razem kilka dobrych wyników, ale ani razu nie cieszyli się ze zwycięstwa, zarówno w turnieju ATP, jak i w Wielkim Szlemie. Impreza w Londynie to ich ostatni wspólny start. Rojer i Tecau połączyli siły w ubiegłym roku - wygrali wówczas osiem turniejów. W tym sezonie ich dorobek był skromniejszy - zwyciężyli w dwóch imprezach, ale jedną z nich był wielkoszlemowy Wimbledon. W ATP World Tour Finals biorą udział razem po raz drugi z rzędu - 12 miesięcy temu przegrali wszystkie trzy mecze w grupie i odpadli po pierwszym etapie zmagań.

 

Rywalami Matkowskiego w Grupie Petera Fleminga i Johna McEnroe'a (w tym roku grupy w singlu i w deblu noszą imiona dawnych zwycięzców kończącej sezon imprezy masters) są także Chorwat Ivan Dodig i Brazylijczyk Marcelo Melo oraz Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. Do półfinału awansują dwa najlepsze duety z tego grona.

 

Wynik meczu Grupy Petera Fleminga i Johna McEnroe'a:

 

Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Holandia, Rumunia, 2) - Marcin Matkowski, Nenad Zimonjic (Polska, Serbia, 7) 6:2, 6:4.