Baraże Euro 2016: Szwecja i Ukraina jadą do Francji!

Szwecja i Ukraina to ostatni finaliści EURO 2016. Obie reprezentacje zremisowały swoje spotkania rewanżowe, lecz to wystarczyło, by wywalczyć awans do Francji.

Szwedzi mogli przystępować do meczu z Danią z lekką obawą. W pierwszym meczu zrobili wszystko, by zapewnić sobie awans, lecz pechowo stracili bramkę w końcówce, przez co rewanż był sprawą otwartą. Duńczycy - bardzo pewnie siebie - szybko przekonali się, że tu nie będzie żartów. Zaczęło się jednak od ofiarnej interwencji... Kima Kallstroema, który w tylko sobie znany sposób odbił piłkę na poprzeczkę.

Fantastyczne dwa gole Zlatana! (WIDEO)

Później do głosu doszli jego koledzy, choć sam też miał udział, gdyż dograł idealnie z rzutu rożnego do Zlatana Ibrahimovica, który wykończył pomysłowy rzut rożny. Szwedzi na tym nie poprzestali i w drugiej połowie podwyższyli wynik. Zrobił to oczywiście sam król Zlatan. Podszedł do rzutu wolnego, popatrzył, przymierzył i w końcu ruszył do szalonej radości. W tym momencie Duńczycy potrzebowali aż czterech goli.

Strzelili tylko dwa. W ostatnich minutach do siatki trafili Yussuf Poulsen oraz Jannik Vestergaard. Szansę miał jeszcze Pierre Hoejbjerg, ale więcej bramek już nie było. EURO bez Ibry niewyobrażalne? Chyba miał rację.

Dania - Szwecja 2:2 (0:1)

Bramki: Poulsen 81, Vestergaard 90+1 - Ibrahimovic 19, 76.   Pierwszy mecz: 1:2.   AWANS: SZWECJA.

Dania: Schmeichel - Jacobsen, Kjaer, Agger, Durmisi (84 Vestergaard) - Hoejbjerg, Delaney (46 Krohn-Dehli) - Poulsen, Eriksen, Joergensen - Bendtner (60 Rasmussen 60).

Szwecja: Isaksson - Lustig, Johansson, Granqvist, Bengtsson (86 Olsen) - Larsson (81 Hiljemark), Lewicki, Kallstroem (69 Svensson), Forsberg - Berg, Ibrahimovic.

Żółte kartki: Durmis, Poulsen, Hoejbjerg - Bengtsson, Larsson.

~~~~~~

Mniej emocji miało być w starciu Słoweńców z Ukraińcami. Gośćie tego spotkania pierwszy mecz wygrali 2:0, będąc drużyną lepszą w każdym aspekcie. W rewanżu jednak nie było tego widać. To podopieczni Srecko Katanca wyglądali na bardziej zdeterminowanych, lecz stać ich było tylko na jednego gola. W pierwszej połowie po wielkim zamieszaniu bramkę zdobył kapitan Bostjan Cesar.

W doliczonym czasie gry, kiedy Słoweńcy grali w dziesiątkę (chwilę wcześniej z boiska wyleciał Miso Brecko), poślizgnął się Kevin Kampl, a Ukraińcy wyszli we trójkę na osamotnionego Samira Handanovica. Ostatecznie gola strzelił Andriy Yarmolenko. Gośćie nie zachwycili, ale awans wywalczyli.

Słowenia - Ukraina 1:1 (1:0)

Bramki: Cesar 11 - Yarmolenko 90+7.   Pierwszy mecz: 0:2.   AWANS: UKRAINA.

Słowenia: Handanovic - Brecko, Ilic, Cesar, Jokic - Pecnik (67 Ilicic), Krhin, Kampl - Birsa (80 Lazarevic) - Bezjak (68 Ljubijankic), Novakovic.

Ukraina: Pyatov - Fedeckyj, Khacheridi, Rakitsky, Schevchuk - Stepanenko, Rybalka - Yarmolenko, Sydorchuk (61 Garmash), Konoplyanka (90+7 Tymoshchuk) - Seleznyov (80 Kravets).

Żółte kartki: Cesar, Jokic, Pecnik, Lazarevic - Konoplyanka, Rybalka.

Czerwona kartka: Brecko.

20:10

A w takich zestawieniach wyjdą zespoły ze Skandynawii.

Dania: Schmeichel; Jacobsen, Kjær, Agger, Durmisi; Delaney, Højbjerg, Eriksen, Jørgensen; Poulsen, Bendtner.

Szwecja: Isaksson; Bengtsson, Johansson, Granqvist, Lustig; Forsberg, Källström, Lewicki, Larsson; Ibrahimovic, Berg.

20:03

Witamy w relacji na żywo z dwóch ostatnich meczów barażowych o awans do EURO 2016!

20:04

Dzisiaj odbędą się spotkania Słowenia - Ukraina oraz Dania - Szwecja.

23:09

W pierwszych meczach Ukraińcy pewnie pokonali Słoweńców 2:0, a Szwedzi okazali się lepsi od Danii (2:1).

20:08

Znamy już składy na obie potyczki. Zacznijmy od Słowenia - Ukraina.

Słowenia: Handanovic, Ilic, Brecko, Cesar, Jokic, Birsa, Pecnik, Kampl, Krhin, Novakovic, Bezjak.

Ukraina: Pyatov, Khacheridi, Shevchuk, Fedetskiy, Rakitskiy, Stepanenko, Konoplyanka, Sydorchuk, Rybalka, Yarmolenko, Seleznyov.

20:11

A w takich zestawieniach wyjdą na mecz zespoły ze Skandynawii.

20:29

Wróćmy jeszcze do tego, co wydarzyło się wczoraj przed spotkaniem Irlandia - Bośnia i Hercegowina. Podczas minuty ciszy kibice gości kompletnie ją zlekceważyli. Zobaczcie sami.

Skandaliczne zachowanie kibiców Bośni i Hercegowiny. Nie uszanowali minuty ciszy (WIDEO)

20:45

Jesteśmy już po hymnach na obu stadionach. Za chwilę zaczynamy!

Słowenia - Ukraina 0:0, 1 min.

Od pierwszej minuty ostro w Słowenii! Bostaj Cesar trafił łokciem Yevhena Selezynova, który od razu upadł na murawę! Żółta kartka dla kapitana gospodarzy i rzut wolny dla gości.

20:51

Słowenia - Ukraina 0:0, 3 min.

Konopljanka groźnie uderzył z rzutu wolnego! A do bramki było prawie 30 metrów.

20:52

Dania - Szwecja 0:0, 5 min.

Świetna interwencja Isakssona, który uprzedził Joergensena.

20:53

Dania - Szwecja 0:0, 7 min.

A teraz szalał Hoejbjerg, który dobrze dośrodkował do Poulsena. Piłka jednak nie trafiła w bramkę.

20:56

Dania - Szwecja 0:0, 9 min.

Kim Kallstroem bohaterem Szwecji! Gdyby nie on piłka z pewnością wpadłaby do siatki! Kallstroem w ekwilibrystyczny sposób zbił piłkę na poprzeczkę!

20:56

Słowenia - Ukraina 1:0, 11 min.

GOL DLA SŁOWENI! CESAR!

20:59

Stoper Słoweńców dobił uderzenie Novakovica. Nadzieja gospodarzy przywrócona!

21:02

Dania - Szwecja 0:0, 13 min.

Długie podanie Kjaera, które trafiło do Poulsena. Ten uderzył lewą nogą po zimie, lecz Isaksson obronił ten strzał.

21:04

Słowenia - Ukraina 1:0, 15 min.

Podrażnieni Ukraińcy próbują odpowiedzieć. Dryblował Konoplyanka i w swoim stylu zszedł z lewej strony na prawą nogę. Jego strzał został zablokowany przez Ilica.

21:05

Dania - Szwecja 0:1, 19 min.

GOL DLA SZWECJI! ZLATAN!

21:06

Świetnie rozegrali rzut rożny Szwedzi. Kallstroem do Zlatana, który wyszedł przed obrońców i bez problemów wpakował piłkę do siatki.

21:09

Słowenia - Ukraina 1:0, 21 min.

Kolejny drybling Konopljanki - tym razem jednak piłkarz Sevilli szukał podaniem Yarmolenkę. Znalazł, ale jego kolega nie znalazł drogi do siatki.

21:12

Dania - Szwecja 0:1, 23 min.

Duńczycy wysoko atakują pressingiem, lecz nie przekłada się na to sytuacje bramkowe czy też stratę piłki przez Szwedów, którzy potrafią wykorzystać rozciągnięte formacje rywali albo skutecznie skontrować.

21:12

Słowenia - Ukraina 1:0, 26 min.

Kolejna przepychanka w Słowenii! Na murawie leżał Yarmolenko, lecz sędzia szybko uspokoił obie drużyny.

21:14

Dania - Szwecja 0:1, 28 min.

Zlatan przed szansą na drugą bramkę, ale przegrał pojedynek ze Schmeichelem. A mogło być po meczu!

21:16

Dania - Szwecja 0:1, 30 min.

Aj, ten Zlatan :)

21:20

Słowenia - Ukraina 1:0, 32 min.

Kampl stracił piłkę i prawie skończyło się to bramką! Konopljanka zagrał do Selezynova, lecz ten z ostrego kąta uderzył prosto w Handanovica.

21:21

Dania - Szwecja 0:1, 34 min.

Słabszy fragmenty gry. Oba zespoły łatwo tracą piłkę.

21:24

Dania - Szwecja 0:1, 36 min.

Kolejny pojedynek Zlatan vs. Schmeichel. Strzał gwiazdy PSG był jednak za lekki.

21:25

Dania - Szwecja 0:1, 38 min.

Agger prawie z samobójczym golem! Były stoper Liverpoolu teoretycznie miał daleko rywala, ale o mały włos nie wpakował piłki do siatki!

21:28

Dania - Szwecja 0:1, 40 min.

Lewicki w pole karne, ale dobrze zachowali się obrońcy.

21:30

Słowenia - Ukraina 1:0, 40 min.

Słoweńcy kilka razy dośrodkowywali piłkę w pole karne, lecz za każdym razem nie dawało to zamierzonych efektów. Muszą spróbować czegoś innego!

21:30

Słowenia - Ukraina 1:0, 41 min.

Strzał Pecnika i Pjatow odbił piłkę przed siebie!

21:32

Dania - Szwecja 0:1, 43 min.

Przed szansą Bendtner, ale trafił tylko w plecy Johanssona.

21:33

Dania - Szwecja 0:1, 45 min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. SZWECJA O 45 MINUT OD EURO 2016!

21:33

Słowenia - Ukraina 1:0, 45 min.

W końcu szansa dla Ukrainy, lecz Handanovic popisał się skutecznym piąstkowaniem.

21:34

Do przerwy Słowenia prowadzi 1:0, ale do szczęścia potrzebuje jeszcze co najmniej jednego gola.

21:49

Dania - Szwecja 0:1, 46 min.

Zaczynamy drugą połowę!

21:50

Dania - Szwecja 0:1, 47 min.

Zbyt głęboka centra Eriksena. Szwedzi nadal bezpieczni.

21:53

Dania - Szwecja 0:1, 50 min.

Widać lekki chaos w poczynaniach Duńczyków. Mieli znacznie więcej strzałów, choć nie za wiele było groźnych. Do końca meczu 40 minut, a muszą zdobyć przynajmniej dwie bramki.

21:53

Słowenia - Ukraina 1:0, 50 min.

Fedetskiy i Yarmolenko leżą na murawie, lecz Cakir faulu nie widział.

21:54

Dania - Szwecja 0:1, 54 min.

Hoejbjerg przed szansą! Piłka po rzucie rożnym wpadła wprost pod jego nogi, lecz nie będąc pilnowany nie potrafił trafić w bramkę.

21:57

Słowenia - Ukraina 1:0, 56 min.

Ukraińcy groźniej zaatakowali, lecz słoweńscy obrońcy wyjaśnili sytuację. Po chwili Sidorczuk przerwał groźną kontrę rywali.

21:59

Dania - Szwecja 0:1, 58 min.

Ofiarna interwencja Granqvista uratowała Szwedów!

22:02

Dania - Szwecja 0:1, 61 min.

Poulsen złapany na spalonym. Czas ucieka...

22:03

Dania - Szwecja 0:1, 62 min.

Rasmussen zmienia Bendtnera.

22:04

Słowenia - Ukraina 1:0, 63 min.

Strzelał Pecnik, ale źle złożył się do główki. Nie było nawet blisko zagrożenia.

22:06

Dania - Szwecja 0:1, 64 min.

Zlatan wie, jak ważny jest to mecz. Teraz dobrze popracował w obronie, przez co Duńczycy muszą od nowa konstruować atak.

23:09

Tak cieszyli się Słoweńcy po pierwszej bramce, którzy liczą na kolejną taką fetę. Czy im się uda? W ostatnich minutach lepsi Ukraińcy, którzy częściej utrzymują się przy piłce, ale zbyt wiele tego nie wynika,

22:14

Dania - Szwecja 0:1, 68 min.

Dużo stałych fragmentów dla Danii, ale brakuje tego ostatniego podania - tak jak podczas pierwszego meczu, kiedy centrę Eriksena wykończył Joergensen.

22:16

Dania - Szwecja 0:1, 71 min.

Ależ flipper w polu karnym Isakssona! Piłka odbiła się od biodra Johanssona, wróciła do Eriksena, później odbiła się od Larssona i wpadła prosto w Isakssona, który na szczęście dla siebie dobrze się ustawił. Skończyło się na ogromnym strachu.

22:19

Dania - Szwecja 0:1, 75 min.

Rzut wolny dla Szwecji, faulowany Forsberg.

22:19

Dania - Szwecja 0:2, 77 min.

ZLATAN! ALEŻ GOL Z RZUTU WOLNEGO!

22:19

Dania - Szwecja 0:2, 78 min.

Nie ma czasu na zachwyty nad Zlatanem, bo za chwile stanie przed kolejną szansą. Tym razem jest trochę dalej, ale czym jest odległość dla Ibrahimovica?

22:21

Dania - Szwecja 0:2, 79 min.

Piłka minęła mur, ale minęła też bramkę. Nie tym razem!

22:22

Słowenia - Ukraina 1:0, 79 min.

Zlatan Zlatanem, ale chwilę wcześniej kapitalną szansę mieli Słoweńcy! Drugą bramkę mógł zdobyć Cesar, ale Pjatow odbił piłkę!

22:24

Dania - Szwecja 1:2, 82 min.

GOL DLA DANII! YUSSUF POULSEN, ALE CHYBA JEST JUŻ ZA PÓŹNO.

22:26

Słowenia - Ukraina 1:0, 83 min.

Race na murawie w Słowenii, ale gra szybko została wznowiona.

22:30

Słowenia - Ukraina 1:0, 87 min.

Słoweńcy atakują. Ljubijankic zablokowany, Ukraińcy rozpaczliwie się bronią. Takie już uroki końcówek!

22:33

Dania - Szwecja 2:2, 90 min.

Vestergaard! Trzy minuty do końca, dwie bramki do zdobycia. Będzie ciężko!

22:35

Dania - Szwecja 2:2, 90+2 min.

Cała Dania łapie się za głowę! Hoejbjerg powinien podwyższyć wynik na 3:2!

22:36

Dania - Szwecja 2:2, KONIEC

KONIEC! ZLATAN I SZWECJA JADĄ NA EURO 2016!

22:38

Słowenia - Ukraina 1:0, 90+1 min.

Pięć minut doliczonych przez sędziego! A na murawie ciągle gorąco, przed chwilą wyleciał z niej Miso Brecko.

22:39

Słowenia - Ukraina 1:0, 90+4 min.

Yarmolenko wywalczył cennt rzut rożny. Chyba nic nie odbierze awansu Ukraińcom.

22:41

Słowenia - Ukraina 1:0, 90+6 min.

Dawno już minął doliczony czas gry, ostatnia szansa dla Słowenii. Aut na wysokości pola karnego.