Włodarczyk w trójce finalistek na lekkoatletkę roku IAAF

Anita Włodarczyk, Etiopka Genzebe Dibaba i Holenderka Dafne Schippers - to trójka finalistek w głosowaniu na najlepszą zawodniczkę roku Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Włodarczyk, mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem otrzymała największą liczbę głosów wśród kobiet w konkurencjach rzutowych w pierwszej turze głosowania na lekkoatletów roku IAAF.

Olimpijka z Londynu zamordowana?!

Polka 1 sierpnia podczas 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej we Władysławowie uzyskała rekordowy rezultat - 81,08 m. Została pierwszą kobietą, która przekroczyła granicę 80 metrów. Poprzedni najlepszy wynik również należał też do niej - 79,58 m.

27 sierpnia w Pekinie wywalczyła złoty medal mistrzostw globu - 80,85 m. Poza tym wygrała wszystkie zawody, w których w tym roku startowała.

Dibaba 17 lipca wynikiem 3.50,07 ustanowiła rekord świata w biegu na 1500 m w mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Holenderka Schippers, która jeszcze wiosną nie wiedziała, czy nie zostanie przy uprawianym od wielu lat siedmioboju, w Pekinie sięgnęła po srebro na 100 m (10,81) i złoto na 200 m (21,63).

Finałową szóstkę (trzech mężczyzn i trzy kobiety), która powalczy o nagrodę IAAF World Athlete of the Year wybiera zespół międzynarodowych ekspertów. Nazwiska zawodników poznamy w środę. Z tego grona Rada Międzynarodowej Fundacji Lekkoatletyki wybierze lekkoatletę i lekkoatletkę roku.