El. MŚ 2018: Ekwador z kompletem zwycięstw, wygrane Argentyny i Brazylii

W 4. kolejce eliminacji mistrzostw świata 2018 w strefie południowoamerykańskiej czwarte zwycięstwo odnieśli piłkarze Ekwadoru. Tym razem na wyjeździe pokonali Wenezuelę 3:1. Swoje mecze wygrały także reprezentacje Argentyny i Brazylii.

Ekwador z pokonaniem outsidera eliminacji nie miał żadnych problemów. Wenezuela to jedyna drużyna, która nie zdobyła jeszcze punktu. Goście prowadzenie objęli w 15. minucie po golu Fidela Martineza. Jeszcze przed przerwą podwyższył Jefferson Montero, a po godzinie gry i trafieniu Felipe Caicedo było 3:0. W końcówce honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Josef Martinez.

Eliminacje MŚ 2018: Awans drużyny Kasperczaka

Argentyna natomiast w kwalifikacjach na razie nie zachwyca. "Albicelestes" w wyjazdowym starciu z Kolumbią musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Lionela Messiego, Sergio Aguero i Carlosa Teveza. Wygrywając 1:0 odnieśli dopiero pierwsze zwycięstwo. Gola w 19. minucie strzelił Lucas Biglia.

Coraz lepiej wygląda natomiast gra Brazylii. "Canarinhos" w Salvadorze pokonali Peru 3:0, a bramki zdobyli Douglas Costa, Renato Augusto i Filipe Luis.

W 4. kolejce ciekawie zapowiadał się mecz Urugwaj - Chile. Okazał sie on jednak jednostronnym widowiskiem, gospodarze wygrali 3:0. Na listę strzelców wpisali się Diego Godin, Alvaro Pereira i Martin Caceres.

W ostatnim wtorkowym spotkaniu Paragwaj pokonał u siebie Boliwię 2:1. Wszystkie bramki padły w odstępie pięciu minut. W 59. prowadzenie gościom dał Yasmani Duk, a następnie trafiali Dario Lezcano i Lucas Barrios.

Dziesięć zespołów w Ameryce Południowej walczy w systemie ligowym (każdy z każdym) o cztery miejsca dające bezpośredni awans do turnieju finałowego w Rosji. Drużyna z piątej pozycji zagra w barażu z przedstawicielem Oceanii.

Kwalifikacje w strefie CONMEBOL potrwają do października 2017 roku.

Wenezuela - Ekwador 1:3 (0:2)
  Bramki: Josef Martinez 84 - Fidel Martinez 15, Jefferson Montero 23, Felipe Caicedo 60

Brazylia - Peru 3:0 (1:0)
  Bramki: Douglas Costa 22, Renato Augusto 57, Filipe Luis 76