Kolejna ważna zmiana, to liczba zawodników będących jednocześnie na lodzie. Zdecydowano, że zamiast rywalizacji pięciu na pięciu, dojdzie do meczu trzech na trzech. Spotkania nie będą trwały po 60 minuty, tylko zostaną skrócone do 20.

 

NHL: Grossman woli bronić, ale tym razem strzelił dwa gole

 

W półfinałach mini turnieju dojdzie do potyczek dywizji z tych samych Konferencji - na Zachodzie ekipa Central zmierzy się z Pacific, a na Wschodzie Atlantic z Metropolitan. W przypadku remisu, dojdzie do serii karnych. Stawką finału będzie premia - 1 mln dol.

 

W kadrze każdej drużyny znajdzie się zaledwie 11 hokeistów (dwaj bramkarze, trzej obrońcy i sześciu zawodników ofensywnych), ale mają być reprezentowane wszystkie kluby z NHL (30). Trenerzy poszczególnych dywizji będą znani 9 stycznia. Kibice wybiorą po jednym graczu do poszczególnych ekip, zaś pozostałych 40 wyznaczą władze ligi.

 

Przez lata zmieniał się format Meczu Gwiazd NHL. W poprzednim sezonie strzelono rekordową liczbę goli - 29; drużyna Jonathana Toewsa pokonała w Columbus zespół Nicka Foligno 17:12. To była trzecia i ostatnia jak się okazało edycja, w której ekipy na zasadach podobnych do draftu tworzyli dwaj wybrani wcześniej kapitanowie Nick Foligno i Jonathan Toews.