1 liga: Dramaturgia w Bydgoszczy. Dreszczowiec nie wyłonił zwycięzcy

W meczu Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia kibice obejrzeli praktycznie wszystko. Padły aż cztery bramki, a jedna z nich była wyjątkowej urody. Trafienie Marcusa da Silvy z rzutu wolnego śmiało można określić mianem gol stadiony świata. Bohaterem bydgoszczan został Kamil Drygas, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 2:2.

Na prowadzenie w 25. minucie wyszli goście po potężnym strzale z siedmiu metrów Michała Nalepy. Pomocnik Arki skierował futbolówkę pod poprzeczkę nie dając żadnych szans na udaną interwencję Łukaszowi Sapeli. Dziesięć minut później Zawisza odpowiedział. Jednak próba napastnik bydgoszczan Szymona Lewickiego zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę.

Brazylijska fantazja w Bydgoszczy. Gol stadiony świata

Od początku drugiej połowy bydgoszczanie dążyli do wyrównania. W 60. minucie Sylwester Patejuk kapitanie zagrał futbolówkę do Macieja Kony, którzy oddał dobre uderzenie, ale Konrad Jałocha wykazał się świetną interwencją. Kwadrans przed końcem nadeszła odpowiedź. Kamil Drygas zamienił rzut karny na gola. W 81. minucie Marcus Da Silva kapitalnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bezradnego Łukasza Sapelę. Brazylijczyk potężnym uderzeniem pod poprzeczkę dał po raz drugi Arce w tym spotkaniu prowadzenie.

Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca. W 91. minucie po zamieszaniu w polu karnym Arki do remisu doprowadził Kamil Drygas, który skierował piłkę do bramki strzałem z bliskiej odległości. Odpowiedź podopiecznych Grzegorza Nicińskiego mogła być piorunująca. Michał Renusz zagrał piłkę do Michała Nalepy, ale ten fatalnie spudłował w dogodnej sytuacji.

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 2:2 (0:1)

Bramki: Kamil Drygas (74'-karny, (90'+1) - Michał Nalepa (25'), Marcus Vinicius (81')

Żółte kartki: Krzysztof Nykiel, Łukasz Nawotczyński - Alan, Marcin Warcholak, Miroslav Bożok

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)